05.06.2025, 17:18

«Голова Криму» вимагає вибивати «тіньові» кошти на користь «республіканського бюджету»

Окупаційний «голова республіки Крим» Сєрґєй Аксьонов поставив своїм підлеглим завдання – відшукати додаткові 15 мільярдів рублів (понад 7,8 млрд гривень) для наповнення «республіканської скарбниці», в першу чергу за рахунок виведення бізнесу з «сірої зони».

З 45 тисяч «юридичних осіб» на ТОТ АР Крим під пильну увагу окупаційної податкової служби підпали близько 2,7 тисяч: деякі з них встановили для працівників зарплатню, нижчу за мінімальний розмір, інші ж користуються значною кількістю пільг від держави-окупанта, при цьому платять співробітникам нижче за середні значення по галузі. 

Наразі з деякими підприємствами працюють «муніципальні комісії» за участі «правоохоронців» та «податківців»: останні для досягнення поставленої мети протягом року мусять «вивести з тіні» від 80 до 100 мільярдів рублів (від майже 42 до понад 52 млрд гривень). Очікується, що це стане відправною точкою для виконання ще одного завдання держави-окупанта: до початку 2026 року зарплатня співробітників підприємств має складати мінімум 35 тисяч рублів (понад 18 тисяч гривень).

Наприкінці травня «Голос Криму» повідомляв, що на ТОТ АР Крим обкладатимуться податками всі об'єкти незавершеного будівництва. В той же час «голова комітету державної ради республіки Крим з питань бюджетно-фінансової, інвестиційної та податкової політики» Ольґа Віноґрадова повідомила в ефірі підконтрольного російським окупантам «Радио Крым», що за результатами цієї ініціативи очікується надходження понад 200 мільйонів рублів (більше ніж 104,5 млн гривень) до «республіканської скарбниці»: на її думку, ці кошти «дозволять підвищити відповідальність власників нерухомості та прискорити реалізацію проектів у Криму».

Ілюстративне зображення

Тоді ж стало відомо, що уряд держави-окупанта для наповнення свого бюджету підвищив план зі збору штрафів із населення та бізнесу на третину, оскільки федеральна скарбниця зіткнулася з обвальним падінням сировинних доходів: її дефіцит утричі перевищить початковий план і стане рекордним із часів пандемії – 3,8 трлн рублів (майже 2 трлн гривень). Про це свідчать поправки до закону про російський бюджет, які затвердила Держдума РФ. 

Як уточнюється, за 2025 рік кремлівський режим має намір отримати 257,9 млрд рублів (майже 135 млрд гривень) у вигляді штрафів, санкцій та відшкодування збитків, що на 66,25 млрд рублів (понад 34,6 млрд гривень), або 34%, більше від початкового плану, який становив 191,7 млрд рублів (понад 100 млрд гривень). 

Суму додаткових штрафних доходів, що залишилася (близько 14 млрд рублів, або понад 7,3 млрд гривень), російське міністерство фінансів має намір отримати за рахунок інших категорій штрафів і санкцій: серед найбільших з них – штрафи за податкові порушення з бізнесу (52,7 млрд рублів, або більше ніж 27,5 млрд гривень).

Розгорнути більше...