18.02.2024, 17:42

Російські «Університетські зміни» як інструмент знищення української ідентичності дітей з ТОТ

З початком російсько-української війни у 2014 році окупаційна влада почала процес систематичного викорінення української ідентичності на окупованих територіях через освіту.  У 2022 році такі кроки стали ще більш активними та наочними.

Раніше Голос Криму розповідав про один із шляхів російського впливу на українських дітей – Програму «Університетські зміни». Вона передбачає короткочасне переміщення дітей старшого шкільного віку з українських окупованих територій до закладів вищої освіти РФ.

15 лютого ЦГП «Альменда» провів  офлайн-захід, де презентував аналітичний звіт «Програма «Університетські зміни» як інструмент знищення української ідентичності та індоктринації дітей та молоді з тимчасово окупованих територій».

У звіті Центр звернувся до витоків цієї програми,  розібравши причини її створення, та висвітливши результати. Відтак за два роки функціонування програми «Університетські зміни» було вивезено 10 611 дітей у 2022 році та 10 700 дітей – у 2023 році з окупованих частин Луганської, Донецької,  Запорізької та Херсонської областей.

Аналізуючи зібрану інформацію про програму, автори цього звіту акцентують увагу на небезпеці даного проєкту, яка криється в його прихованій меті – «перевихованні українських дітей» і, як наслідок, знищенні української ідентичності дітей з ТОТ.

У звіті Центр також запросив українські університети та громадські організації підписати спільну заяву до іноземної академічної спільноти щодо розірвання будь-яких зв’язків з російською академічною спільнотою, залученої до індоктринації дітей з окупованих територій України.

«Лише повна ізоляція навчальних закладів та осіб, які залученні до виконання проєкту, може запобігти порушенням Міжнародного гуманітарного права, Міжнародного права прав людини або припинити злочинні дії з індоктринації та незаконного переміщення українських дітей», – йдеться у тексті заяви.

331 views
Розгорнути більше...