07.09.2015, 09:29

Кримські події з 31 серпня по 6 вересня 2015 року

 

 Дмитро Тимчук: «Українські спецслужби знали про діяльність ФСБ у Криму»

У Криму багато років вели дестабілізаційну діяльність російські ФСБ та ГРУ, і українські спецслужби добре про це знали. «Центром дестабілізації, підривної антиукраїнської роботи був структурний підрозділ ФСБ, який структурно, організаційно входив до штату Чорноморського флоту Російської Федерації”, – повідомив Дмитро Тимчук.

Як підкреслив експерт, лише у грудні 2009 року Україна висловила вимогу вивести ФСБ-шників з України, але через півроку, після приходу до влади Януковича, підписали договір про співпрацю між СБУ та ФСБ і в рамках цієї угоди ФСБ-шники повернулися у місто Севастополь і продовжили роботу.

“Наші спецслужби чудово це усвідомлювали, але не було політичної волі на протистояння цим загрозам. Одночасно за Януковича був карт-бланш Росії і дії спецслужб ніхто не контролював”, – сказав Тимчук.

 

Експерт: Самопроголошені структури в Криму працюють на розрив зв’язків кримчан з материковою Україною

Експерт Центру південноукраїнського прикордоння та Української Миротворчої Школи Георгій Бянов проаналізував зв’язок між Кримом та Херсонщиною та надав дієві рекомендації щодо першочергових заходів з деокупації Кримського півострову.

«Крим та Херсонщина, як частина материкової України,  пов’язані складною системою сталих історичних, суспільно-політичних, економічних та  культурних зв’язків, які важко піддаються тимчасовим деструктивним впливам. Проте сьогодні ці зв’язки через негативні наслідки російської анексії потребують посиленої уваги з боку суспільства та держави. Ці зв’язки є нитями Аріадни, які в перспективі мають вивести проблему де-окупації  Кримського півострову в площину більш активних політичних дій та рішень», – зазначив у своєму матеріалі Георгій Бянов.   

 

Битва за кримських дітей: громадські активісти об’єднали зусилля з Міносвіти (відео)

«Кримські громадські організації прийняли рішення об’єднатися для того, аби спробувати розробити адвокаційну та інформаційну кампанії, щоб у 2016 році кримські діти змогли вступити до українських вишів, — повідомила під час роботи круглого столу, що відбувся в Києві, Валентина Потапова, координатор освітніх програм  ЦГП «Альменда», — Те, що ми зараз робимо можна назвати битвою за кримських дітей між Україною та Росією».

Як зазначила пані Валентина, наразі, при Міносвіти України створено робочі групи, до роботи яких долучилися і представники кримських громадських організацій. Робочі групи працюють у трьох напрямках.

 

Зниклі та вбиті кримські активісти… список поповнюється новими іменами (відео)

На окупованому півострові продовжуються, розпочаті з моменту появи на вулицях кримських міст «зелених чоловічків», політичні переслідування кримчан. Про це під час прес-конференції  заявила Олександра Романцова, координатор проектів Центр Громадянських Свобод.

«За липень-серпень в окупованому Криму проведено 18 допитів, 13 обшуків, затримано 8 людей за політичними мотивами, проведено 18 засідань суду, відкрито три кримінальні справи та була одна відмова у проведення мирного зібрання», — зазначила Олександра Романцова. – Як ми бачимо російські спецслужби працюють не покладаючи рук. І на початок липня ми маємо нового політичного в’язня – це блогер Юрій Ільченко, який на своєму сайті розмістив критику направлену проти діяльності окупаційної влади та влади Росії. Він зараз знаходиться під арештом». 

 

Кримчани відстояли своє право бути громадянами України (копія рішення)

«Першого вересня Київський апеляційний адміністративний суд задовольнив нашу апеляцію. Пункт 1 Постанови НБУ № 699, яким Нацбанк визнав кримчан нерезидентами, з сьогоднішнього дня не діє. Кримчани знову стали резидентами!», — повідомив на своїй сторінці у ФБ Сергій Заєць, експерт Української Гельсінської групи з прав людини. В той же самий час він зазначив, що проблем ще вистачає, адже нерезидентами залишаються юридичні особи, крім того суд не визнав факт дискримінації кримчан, тому попереду ще багато роботи.

 

1 вересня: у Криму не відкрито жодного першого класу з українською мовою навчання

Цього року до шкіл окупованого Криму піде 18461 першокласник, на яких чекає 540 шкіл. А ось в минулому році в 570 шкіл пішли 21,3 тисяча першокласників. Жодна школа анексованого Криму не буде мати перших класів з вивченням української мови. Як і минулого року на окупованому півострові залишиться 17 класів з українською мовою навчання. Всього у 2014 році українською мовою навчалося 1990 учнів, а українська мова як предмет вивчалася у 142 класах. На минулорічному рівні залишиться мережа кримськотатарських шкіл – 15 шкіл продовжать навчання кримськотатарською мовою, а от кількість класів збільшиться – ще 3 класи приймуть першокласників, таким чином на цей рік буде 32 класи, в яких навчання буде проводитися кримськотатарською мовою.

І на останнє, у тимчасово окупованому Криму перед початком навчального року з’явилися в продажу карти Російської Федерації з анексованим Кримом. Символічний подарунок для першокласників.

 

Росія відправляє військових з Севастополя до Сирії

Джерело LB.ua  в Севастополі повідомило, що деяких російських військових відправляють в цю арабську республіку.  Видання повідомляє про випадок, коли йдеться про тих російських військових, які до анексії Криму Росією вже служили на Чорноморському флоті.

Останнім часом Росія активно використовує своїх військових у Севастополі у збройних конфліктах. Так, кораблі Чорноморського флоту РФ брали участь у нападі на Грузію в 2008 році. У 2013 році Росія відправила цілий загін кораблів Чорноморського флоту до берегів Сирії.

 

Адвокати кримчанина Сенцова подали в суд на російські телеканали

У середу, 9 вересня, один із московських судів розгляне позов адвокатів українського режисера Олега Сенцова проти російських федеральних телеканалів про захист честі і гідності.

“У цьому позові зазначено, що свого часу, коли затримали Сенцова і Кольченко, ЗМІ поширювали прес-реліз ФСБ Росії про те, що була затримана якась терористична група, яка здійснювала терористичні акти. І були вказані конкретні прізвища. ЗМІ підхопили інформацію про те, що є якісь терористи, здійснювали теракти, і вони винні у вчиненні цих актів. Власне кажучи, про це говорили так, ніби їх вина вже визначена”, – заявив адвокат Сенцова  Дмитро Дінзе.

За його словами, російські ЗМІ ще до винесення основного рішення по кримінальній справі поширювали брехливу інформацію про те, що Олег Сенцов та активіст Олександр Кольченко здійснювали теракти.

 

 

«Керівника» Криму Аксьонова викликали на допит до прокуратури 

 

Прокуратура АР Крим розпочала кримінальне провадження за фактом незаконної «націоналізації» Міжнародного дитячого центру «Артек», який перебуває у державній власності України.  Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України. У зв’язку з цією справою на допит до Генпрокуратури викликали «голову» Криму Сергія Аксьонова.  За словами в.о. прокурора АР Крим Назара Холодницького, згідно з результатами досудового розслідування, з’явилися достатні підстави для звинувачення Аксьонова у кримінальному злочині, а саме в «зловживанні службовим становищем, що завдало Україні збитки в особливо великих розмірах».

 

Росія офіційно привласнила “Херсонес Таврійський”

Голова російського уряду Дмитро Медведєв підписав розпорядження про внесення заповідника “Херсонес Таврійський” в реєстр об’єктів культурної спадщини федерального значення. “Прийняте рішення дозволить створити правові умови для збереження, використання, популяризації та державної охорони стародавнього міста “Херсонеса Таврійського“, – йдеться в коментарі до розпорядження. Рішення російського керівництва включити пам’ятки і території Національного заповідника “Херсонес Таврійський” до єдиного реєстру об’єктів культурної спадщини народів Російської Федерації є ще одним свідченням ігнорування російською стороною принципів і норм міжнародного права. Про це йдеться у коментарі речниці Міністерства закордонних справ України Мар’яни Беци.

 

Адмірал США назвав втрати ВМС України після окупації Криму

Військово-морські сили України істотно скоротилися після того, як Москва анексувала Крим. Про це заявив командувач 6-м флотом ВМС США, віце-адмірал Джеймс Фогго. Він зазначив, що чисельність особового складу українських військово-морських сил скоротилася приблизно з 17 до 5000 чоловік.

 

Окупований Крим залишився без води й добрив

 

Повноцінної діяльності кримських аграріїв заважає відсутність води для зрошення, а також ембарго Російської Федерації на поставку саджанців плодових культур із Західної та Східної Європи. Про це заявив “керівник комітету з аграрної політики держради» Криму Юрій Шевченко. «На сьогоднішній день в Криму нульовий запас добрив. Крім того, їх вартість на 20-30% вище, ніж на материковій частині Російської Федерації. Одним з виходів зі сформованої ситуації може стати запуск лінії з виробництва фосфорних добрив на потужностях заводу “Кримський титан” », – зазначив Шевченко.

 

Запрацював кримськотатарський телеканал «Міллет» – з російською цензурою та пропагандою

З 1 вересня, в Криму розпочав мовлення кримськотатарський телеканал «Міллет». Генеральним директором телекомпанії призначений Сейран Мамбетов, заслужений діяч мистецтв АР Крим, колишній головний редактор музичних програм на ДТРК. Нагадаємо, що з 1 квітня кримськотатарські ЗМІ – телеканал ATR, дитячий телеканал «Ляле», радіо «Мейдан» припинили мовлення на території півострова. Окупаційна влада їм не продовжили ліцензію.

 

В Криму немає грошей на утримання залізниці

Кримська залізниця (КЗД) в 2016 році буде передана у федеральну власність, повідомив на зустрічі з «главою» Криму Сергієм Аксьоновим «глава Мінфіну республіки» Володимир Левандовський.

Це пов’язано з тим, що в бюджеті Криму немає коштів на утримання штату залізниці (близько 9,5 тис. осіб) та інфраструктури підприємства. За його словами, в 2014 році залізниця фінансувалися за рахунок субвенцій з федерального бюджету, цього року республіканська влада передбачили на утримання КЗД близько 7 млрд. руб. Планувалося, що це буде трансферт з федерального бюджету, але його поки ніхто не підтвердив.

 

 

 

«Доньки офіцерів» подарували школярам зошити з портретом Путіна, а відпочивальникам – сланці «КримНаш»

В організації вважають, що портрет президента Російської Федерації допоможе учням стати «дисциплінованими, відповідальніше і закладе в них основи патріотизму». зошити з путіним

Також виховувати патріотизм та прищеплювати правильні орієнтири вищезгадана організація буде і за рахунок сланців, які залишають відбиток «КримНаш».

 

сланци 

Кримчани продовжують жалітися Путіну на місцеву владу

У Севастополі на центральній площі Нахімова 1 вересня зібралися близько десятка жінок з дітьми, які висловили невдоволення високим рівнем корупції у сфері місцевої освіти. Жінки склали та підписали петицію, яку вирішили направити Президенту Росії Володимиру Путіну. Також мешканці міста просять Путіна врятувати Севастополь від сміття.

 

 

У Криму визначились з мінімальної заробітною платою – 7042 рублей

 

У Криму підписано Угоду про мінімальну заробітну плату між «Радою міністрів Республіки Крим», так званими республіканськими об’єднаннями профспілок та об’єднаннями роботодавців. Даною угодою в організаціях позабюджетного сектора економіки півострову встановлюється мінімальна заробітна плата в розмірі не менше 7042 рублів на місяць. Про це повідомив «заступник міністра праці та соціального захисту Республіки Крим» Леонід Михалевський.

Нагадаємо, за даними Кримстата, на другий квартал поточного року «уряд» Криму встановив прожитковий рівень для працездатного населення у розмірі 9 тис. 484 рублів.

196 views
Розгорнути більше...