19.11.2023, 13:22

Експерти обговорили майбутні моделі реінтеграції дітей та молоді, які тривалий час знаходились в окупації

За підтримки Уряду Великої Британії відбулась робоча зустріч з експертного обговорення на тему «Майбутні моделі реінтеграції дітей та молоді, які тривалий час знаходились в окупації». Публічний захід організувала громадська організація «Центр громадянської просвіти «Альменда» в рамках реалізації проєкту «Шлях вперед: закладаючи основи для спільного майбутнього».

Як зазначили організатори, метою цього обговорення було напрацювання «візії» моделі майбутньої реінтеграції, комплексних рекомендацій та пропозицій до законодавства, заснованих на поєднанні фахової експертизи учасників робочої групи.

В обговоренні взяли участь представники групи «Гуманітарна політика» Експертної Мережі Кримської Платформи, а також представники благодійних, правозахисних, молодіжних організацій; члени академічної спільноти.

 Як зазначила керівниця напрямку національної адвокації ЦГП «Альменда», Валентина Потапова: «Ми не можемо зараз достукатись до дітей в окупації, адже навіть українське інтернет-середовище блокується на окупованих територіях. Але ми можемо працювати з тим, що “тут і зараз”. Формувати той простір, в який ми плануємо реінтегрувати дітей та молодь після деокупації».

У інформаційному повідомленні ЦГП «Альменда» зазначається, що:

 – Перша частина зустрічі була присвячена обговоренню наявних викликів, які існують у роботі з дітьми та молоддю на тимчасово окупованих територіях та презентації можливих моделей реінтеграції. Ці моделі сформовані на основі серії інтерв’ю, які провела наша команда з громадськими організаціями країн, які мають досвід реінтеграції після збройних конфліктів або тривалого знаходження під впливом тоталітарних режимів. Серед охоплених країн – Боснія та Герцеговина, Хорватія, Сербія, Німеччина. Експерти надали оцінку цим моделям та визначили, які з них можна було б застосувати в українських обставинах. 

 – У другій частині зустрічі учасники ранжували виклики за пріоритетністю реагування та протидії для того, щоб сформувати “візію”  української моделі майбутньої реінтеграції дітей та молоді з ТОТ, та на основі цього сформувати низку рекомендацій для державних органів.

Джерело: ЦГП «Альменда»

339 views
Розгорнути більше...