15.09.2024, 12:46

У Севастополі загострюється проблема з пацюками

Севастопольці дедалі частіше скаржаться на неприємні зустрічі з пацюками. Раз у раз в соцмережах з’являються повідомлення про гризунів у дворах, парках і біля сміттєвих контейнерів.

Явна присутність гризунів городяни відзначають у різних районах міста. Наприклад, у районі Льотчиків, за словами місцевих жителів, щури «дуже добре почуваються».

У деяких районах доходить до того, що гризуни забираються до вікон квартир перших поверхів. Як вважають окупаційні фахівці, проблема полягає у накопиченні сміття.

«Це не секрет, що у нас дуже багато контейнерних майданчиків, які засмічені, стоять переповнені баки, несвоєчасно вивозиться сміття і не в тому обсязі, який є на майданчику, і таке інше. При цьому ситуація ніяк не змінюється з 2018 року», — зазначили окупанти.

У дитячому екопарку «Лукомор’є» щури займають вольєри для птахів. За словами керівника екопарку Ніколая Помоґалова, пацюки «вже звично» мешкають біля тварин у парку, однак цього року їх «справді стало помітно більше» – нібито через будівництво крамничок на місці старих складів неподалік: ймовірно, будівельники сполохали гризунів на їхньому «звичному» місці перебування. Відтак працівникам парку доводиться проводитидератизацію у посиленому режимі.

Представники галузі міського господарства окупованого Севастополя повідомляють, що містяни завжди нарікали на відсутність дератизації, однак останнім часом виникли нові місця перебування щурів. До цього могла призвести бездіяльність «керівних компаній», які зазвичай не труять гризунів у дворах, попри закладеність цієї послуги у тарифі обслуговування прибудинкових територій. В окремих компаніях ці звинувачення відкидають, запевняючи у проведенні щомісячної планової дератизації та додатковому труєнні щурів на замовлення мешканців.

Іншою причиною стрімкого розмноження щурів в окупованому Севастополі може бути системна проблема поводження з твердими комунальними відходами, зокрема у плані їхнього невчасного вивезення. Ситуація є стабільною принаймні з 2018 року: тогочасні показники не відповідають сьогоднішнім фактичним обсягам сміття.

#нам пишуть

178 views
Розгорнути більше...