18.12.2023, 09:07

У Києві відбудеться презентація експертного звіту з формування гуманітарної політики Криму

У Києві відбудеться презентація експертного звіту на тему: «Формування комплексного бачення та рекомендацій органам державної влади України щодо  подолання наслідків  окупації та викликів у  процесі реінтеграції ТОТ АР Крим та м. Севастополя у чотирьох сферах: інформаційній, освітньо-науковій, культурній, релігійній».

Експерти презентуватимуть рекомендації щодо формування гуманітарної політики Криму в період його деокупації та реінтеграції

Робота над звітом тривала протягом чотирьох місяців. До його підготовки були залучені експерти, що входять до групи «Гуманітрана політика» експертної мережі Кримської платформи».

Проект реалізовувався  громадською організацією «Кримський центр ділового та культурного співробітництва «Український дім».

«Підготовлений звіт експертів – це досить змістовна робота, в якій напрацьовані чіткі професійні рекомендації для державних органів влади України. Експертний доробок має ґрунтовне дослідження, в якому відображена суспільно-політична ситуація в Криму до і після окупації з урахування сьогодення – російсько-української війни – що триває з 2014 року. Важливо зазначити, що експертні напрацювання повинні мати політичне рішення від влади щодо подальшого законодавчого впровадження на державному рівні конкретних кроків з питань реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя», – прокоментував Сергій Ковальський, голова громадської організації «Кримський центр ділового та культурного співробітництва «Український дім».

Презентація звіту відбудеться 20 грудня 2023 року о 14.30 у приміщенні «Украінформ» (зал 2).

У заході візьмуть участь:

Андрій Щекун, координатор групи «Гуманітарна політика» Експертної мережі Кримської платформи.

Гаяна Юксель, експертка групи «Гуманітарна політика» експертної мережі Кримської платформи, доцентка Таврійського Національного Університету імені В.І. Вернадського, кандидатка філологічних наук, доцент, членкиня Меджлісу кримськотатарського народу.

Валентина Потапова, керівниця напрямку національної адвокації в сфері освіти Центру громадянської просвіти «Альменда», експертка робочої групи «Гуманітарна політика» експертної мережі Кримської платформи.

Юрій Смєлянський, експерт з питань тимчасово окупованих територій, співзасновник БО «Інститут Чорноморських стратегічних досліджень», експерт робочої групи «Гуманітарна політика» експертної мережі Кримської платформи.

Олександр Саган, доктор філософських наук, професор, завідувач відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.Сковороди НАН України, член Експертної ради з питань свободи совісті Державної служби України з етнополітики та свободи совісті.

Андрій Іванець, кандидат історичних наук, провіднийнауковий співробітник Музею Голодомору, експерт робочої групи «Гуманітарна політика» експертної мережі Кримської платформи.

Евеліна Кравченко, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту археології НАН України, експертка робочої групи «Гуманітарна політика» експертної мережі Кримської платформи.

Андрій Луцик, експерт ГО «Регіональний центр з прав людини», експерт робочої групи «Гуманітарна політика» експертної мережі Кримської платформи.

ЗВІТ експертів групи “Гуманітарна політика” експертної мережі Кримської платформи для ознайомлення та обговорення додається: 

Звіт_експертів_групи__Гуманітарна_політика__Кримської_Платформи

Звіт_обкладина

1. ЗВІТ. Вступ

2. Звіт. Освітньо-науковий напрямок

3. Звіт. Релігійний напрямок

4. ЗВІТ. Інформаційний напрямок

5. ЗВІТ. Культурний напрямок

6. ЗВІТ. Колабораціонізм

ЗВІТ експертів_англійською мовою

______________________________________

Цей захід став можливим завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проекту «Права людини в дії», який виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.

Американський народ, через USAID, надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 55 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Починаючи з 1992 р., Агентство США з міжнародного розвитку надало Україні технічну та гуманітарну допомогу на суму 1,8 мільярда доларів.

Детальнішу інформацію про програми USAID в Україні можна отримати на офіційному веб-сайті USAID http://ukraine.usaid.gov та сторінці у Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Погляди та інтерпретації, представлені на презентації звіту, не обов’язково відображають погляди USAID або Уряду США. Відповідальність за презентацію несуть виключно автори та УГСПЛ.

809 views
Розгорнути більше...