25.06.2024, 13:06

«Зараз Крим – це все про закритість: закриті транспортні коридори, закритість економічна, ментальна», – Азархіна

В столиці продовжується експертна робота в межах III Міжнародного форуму експертної мережі Міжнародної Кримської платформи.

У рамках першої панельної дискусії спікери вдалися до обговорення соціально економічного розвитку прикордоння для всього Чорноморського регіону. Так, говорячи про український досвід розвитку економіки регіонів, котрі пережили окупацію, Олександра Азархіна, ексзаступниця міністра розвитку громад територій та інфраструктури України, наголосила, що механізм побудови будь-якої регіональної стратегії має виходити з даних, яких, у питанні ТОТ, не вистачає.

Проте, додала вона, під час розроблення таких програм слід звертати увагу на економічні пріоритети, знати, на яку галузь «робити ставку». За її словами, у питанні стратегії економічного розвитку по Криму увага загалом звертається на туризм, проте також не забуваються галузі, пов’язані з традиційно сильною промисловістю на кримському півострові.

До прикладу, слід звернути увагу на те, яким чином можна розвивати Крим з погляду кластера всього півдня, або з розвитком суднобудування чи транспортної інфраструктури. «Зараз Крим – це все про закритість: закриті транспортні коридори, закритість економічна, ментальна, закритість виявів свободи», – резюмувала пані Олександра.

Однак доктор економічних наук Євген Хлобистов має своє бачення економічного розвитку кримського півострова. Він переконаний, що після деокупації Крим «стане фронтирною прикордонною територією», де саме безпековий фактор буде визначати розвиток як Криму, так і всього українського прикордоння. «Спочатку там будуть розвивати ті функції, які сьогодні відповідають безпековим параметрам… Далі це буде аграрний сектор, адже треба буде відновлювати продовольчу незалежність…», – розповів Хлобистов.

Продовжуючи першу панельну дискусію, Ольга Євстігнєєва, експертка з декарбонізації Офісу відновлення та реформ, висловила думку, що звільнення Криму також необхідне задля виконання певних зобов’язань України перед ЄС. Вона також зауважила, що Крим має стати гарантом енергетичної безпеки Євросоюзу.

Читайте по темі: «Міжнародна Кримська платформа працює, аби істина стала істиною», – Стефанчук

288 views
Розгорнути більше...