19.03.2024, 12:39

Як окупанти малювали «перемогу» російського президента

Згідно з оголошеними результатами, опублікованими у росЗМІ, у Криму на так званих виборах за Путіна проголосувало 1 мільйон 264 тисячі осіб. Сфальсифіковані відсотки «явки» на дільниці в регіоні становлять 89,76%.

За словами співголови російського руху «Голос» (визнаного у РФ іноагентом) Станіслава Андрійчука, наразі аналіз оголошених результатів вказує на фальсифікацію.

«У деяких регіонах РФ явка зовсім неприродна, вона намальована там у деяких територіальних виборчих комісіях: усі сусідні дільничі виборчі комісії показують приблизно однаковий відсоток за явкою аж до десятої частки. Такого у реальному житті не буває. Це ознака відвертої фальсифікації», – пояснив Андрійчук.

Своєю чергою, речник руху опору «Жовта стрічка» Ярослав Божко запевнив, що на окупованих територіях України кількість учасників «псевдовиборів» була значно нижчою від заявлених російською владою даних. Він також зазначив, що окупанти використовували ТОТ як «своєрідний резервуар для підвищення результатів Путіна».

«Тобто, вони приписували дані, бо розуміли, що тимчасово окуповані території дуже сильно російськими журналістами не висвітлювалися і щодо них можна реально навʼязати будь-яку цифру. Окрім того, немає кінцевих даних, скільки там людей під російським контролем проживає», – додав Божко.

Він також наголосив на кроці, який зробила РФ задля завищення «явки» – окупанти розтягнули вибори аж на три дні, аби було більше часу, щоб «зігнати» людей.

Імітація голосування сягнула й того, що на ТОТ зареєстрували вдвічі більше «виборців», ніж там проживає людей. Як пише видання «Важливі історії», росіяни зареєстрували на окупованій території Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей на 80% більше «виборців», ніж є жителів на цих територіях.

Окупанти спираються на старі «довоєнні» списки виборців, які не враховують того, що з окупованої території виїхали мільйони місцевих жителів, а тисячі – загинули.

Наразі загарбники повторюють свою поведінку з часів так званих референдумів. Їхні заявлені відсотки та арифметичні дані знову не збігаються.

Міжнародні спільноти, окрім друзів Кремля під виглядом так званих спостерігачів, засудили ці спроби легітимізації диктатури. Крім того, Європейський Союз рішуче засудив незаконне проведення так званих виборів на окупованих територіях України, називаючи це ще одним очевидним порушенням Росією міжнародного права.

ЄС вчергове наголосив, що не визнає і ніколи не визнає ані проведення цих так званих виборів на території України, ані їхні результати. «Вони є нікчемними і не можуть мати ніяких юридичних наслідків. Політичне керівництво РФ і причетні до їхньої організації побачать наслідки таких протиправних дій», – зазначив високий представник ЄС Жозеп Боррель.

Жителі ТОТ, які не підтримували дані імітовані вибори, чинили рух спротиву. До прикладу, кримчани обливали зеленкою бюлетені, залишали на них нецензурні написи або непристойні малюнки, робили у них дірки, ставили одразу кілька галочок. Також нерідко закреслювали ім’я Путіна та вписували туди Зеленського.

Росія вкотре вчинила спробу змінити волю народу, примушуючи українців брати участь у фальшивих виборах, порушуючи їх права та суверенітет. У висновку ці дії викликали обурення не лише в Україні, а й у всьому цивілізованому світі. Легітимність влади Путіна досі лишається невизнаною, що підкреслює необхідність міжнародної співпраці у відстоюванні демократичних цінностей та запобіганні подібним втручанням у майбутньому.

390 views
Розгорнути більше...