27.01.2024, 08:14

Аналітики про знищення свободи слова у Криму після початку повномасштабної війни

Згідно зі звітом аналітика Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) Владислава Мірошниченка та юриста громадської приймальні у справах Криму УГСПЛ Леоніда Сітченка, окупанти 18 лютого 2022 року заборонили ЗМІ у Криму публікацію будь-яких матеріалів, що стосувались теми війни.

Дослідження ґрунтується на базі різних джерел: публікаціях українських організацій, держустанов, незалежних експертів та свідченнях осіб, що перебували на окупованому півострові.

26 лютого Роскомнагляд проінформував місцеві ЗМІ про блокування до них доступу, якщо публікація матеріалів про повномасштабне російське вторгнення в Україну не припиниться.

Після початку війни російське законодавство зазнало чимало змін, які посилили утиски свободи слова та ввели значні обмеження для проукраїнських мешканців, які публічно висловлювали свою позицію та засуджували війну.

Найбільша кількість переслідувань кримчан стосувались так званої «дискредитації» окупаційної армії та засудження вторгнення в Україну. Від 4 березня 2022 року до 19 серпня 2023 року було порушено справи щодо 474 осіб.

Крім цього, відомо про 129 випадків переслідування кримчан за публікації, так званої «дискредитації» у їхніх соцмережах. Це 53,5% від усіх судових переслідувань за цією статтею.

Джерело: УГСПЛ

229 views
Розгорнути більше...