28.04.2025, 12:43

До шкільних підручників "про традиційні російські цінності", які готують до випуску в Росії, докладе руку московський "митрополит" окупованого Криму

 З 1 вересня 2026 року російські школи перейдуть на використання державних підручників із світоглядних предметів. Про це йдеться у виданнях російських медіа.

«Йдеться про історію, суспільствознавство та духовно-моральну культуру народів Росії (раніше — такі підручники називалися «Основи духовно-моральної культури народів Росії»), – заявив міністр освіти росії Сергій Кравцов під час виступу на урядовій годині в Держдумі – пише видання. 

Міністр Кравцов підкреслив, що «нові підручники будуть ґрунтуватися на традиційних, а не ліберальних цінностях». 

«З 1 вересня 2026 року ми переходимо на єдині державні підручники світоглядних предметів: історії, суспільствознавства та основ духовно-моральної культури росії», - уточнив міністр Кравцов. 

За словами міністра, рукопис підручника із суспільствознавства для 10–11 класів уже готовий.

А ось над розробкою підручників для середніх класів загальноосвітніх шкіл ще працюють – на цей процес відведено три роки. Про це повідомив російсагенціям новин заступник голови Громадської ради при Міносвіти росії, ставленик країни-агресора в окупованому Криму «митрополит Сімферопольський і Кримський» Тихон (ред. у світі – Георгій Шевкунов).

"Ми отримали завдання створити підручники для школярів 5-7 класів, де буде відображено наші духовно-моральні цінності", – сказав «митрополит». За його словами, «щеплювати їх дітям потрібно через пантеон героїв різних епох та країн».

Досвід пропаганди «російських традиційних цінностей» у співпраці з офіційною владою країни-агресора у «митрополита» Шевкунова – чималий. Про це свідчать певні віхи біографії та кар'єри головного клірика окупованого Криму, якого окупанти надіслали сюди з московії.

Довідка про біографію «митрополита» окупованого Криму

Єпископ російської православної церкви (РПЦ) кримський «митрополит» Тихон (у світі Георгій Шевкунов) народився 2 липня 1958 в Москві в сім'ї службовців.

Шевкунов

У 1982 році закінчив сценарний факультет Всесоюзного державного інституту кінематографії за спеціальністю «Літературна робота». Згідно з офіційною біографією, розміщеною на сайті Московської Патріархії, того ж року він вступив до Псково-Печерського монастиря трудником.

У 1986 році був переведений до Видавничого відділу Московського Патріархату для роботи з підготовки святкування тисячоліття Хрещення Русі.

У 2004 році екстерном закінчив Стрітенську духовну семінарію. Цього ж року призначено відповідальним секретарем Патріаршої ради з культури.

16 березня 2010 року розпорядженням його Шевкунов розпочав вже офіційно працювати  на кремлівську пропагандистську машину: був включений до складу Ради при президентові росії з культури і мистецтва указом тодішнього президента рф Дмитра Медведєва,  який з 7 травня 2008 р. по 7 травня 2012 р. тимчасово заміщав путіна на цій посаді. 

У 2016 році, коли частина українського Донбасу та Крим вже були окуповані росією, кар’єра Шевкунова пішла в гору: 15 липня 2016 року церковне керівництво РПЦ  призначило Шевкунова головою Патріаршої ради з культури. Цю посаду за ним зберегли і тоді, коли 14 травня 2018 року його призначили главою Псковської митрополії.

11 жовтня 2023 року Шевкунов був призначений РПЦ московського патріархату головою митрополії в окупованому Криму – «митрополитом Сімферопольським та Кримським». З грудня 2023 року до липня 2024 року — Шевкунов попутно був ще й ректором «Таврійської духовної семінарії», яка продовжує не легітимно функціонувати в окупованому Криму.

Сама ж так звана «Кримська митрополія», зазначимо, була створена московським керівництвом РПЦ через півроку після повномасштабного вторгнення армії росії до України –7 червня 2022 року.

15 жовтня 2023 року президент росії путін призначив Шевкунова головою комісії з напряму збереження історико-культурної спадщини в Раді при президенті росії з культури і мистецтва.

Варто зазначити, що путін згаданим указом радикально оновив склад своєї Ради з культури та мистецтва. Крім клірика РПЦ Тихона-Шевкунова в цю Раду увійшли найбільш активні діячі російського агітпропу, які послідовно підтримують агресивну політику путіна: керівник Першого телеканалу росії Костянтин Ернст, керівник "Союзмультфільму" Юліана Слащева, художній керівник та директор МХТ ім. О. П. Чехова Костянтин Хабенський, Захар Прілєпін – письменник-бойовик, який з 2014 року брав участь у російській війні на території України.

Тобто клірик РПЦ Тихін-Шевкунов – це, по суті, креатура не тільки голови РПЦ Кирила- Гундяєва , а й путіна. Не складно здогадатися, на яких «не ліберальних, а традиційних російських моральних цінностях» будуть ґрунтуватися підручники для нового покоління росіян та дітей, які мешкають на окупованих росією територіях. 

Крім того, клірик РПЦ Тихін-Шевкунов на сьогодні очолює ще й Патріаршу раду з культури, а також керує Комісією із взаємодії РПЦ із музейною спільнотою.

20 жовтня 2023 року клірик Тихін-Шевкунов був обраний ще й заступником голови Громадської ради при Міносвіти росії.

«Голос Криму» вже писав про те, що російські загарбники запровадили в окупованому Криму для дітей мігрантів  «пункти тестування»,  їх «тестують» на ненависть до України. А також про те, що знищення національній ідентичності українських дітей на тимчасово окупованих територіях України відбувається саме по «кримському сценарію».


76 views
Розгорнути більше...