23.05.2024, 12:29

Російська влада заявила про створення в «зоні СВО» нового кримського полку ЗС РФ

Окупанти в Криму повідомили про формування в так званій «зоні СВО» нового кримського полку десантно-штурмових військ Збройних сил Росії.

Проте експерт Асоціації Реінтеграції Криму Борис Бабін розповів Крим.Реалії, що так звані добровольчі підрозділи армії РФ існують тільки географічно, оскільки це просто військові частини, розквартировані на півострові «на постійній основі» як після 2014 року, так і після 2022 року.

«Класичний приклад цього – 126-та бригада з постійною дислокацією у Перевальному. І 810-та бригада, розквартована в Севастополі й зараз трансформована агресором у дивізію. Ці та подібні до них частини агресора завжди наповнювалися місцевим «гарматним м’ясом» лише частково», – повідомив експерт.

При цьому, зазначив Борис Бабін, у 2022 році «іменних, добровольчих кримських підрозділів з місцевих добровольців», колаборанти півострова сформувати не змогли. «Відповідно, і «кримська влада», і «севастопольський губернатор» відчутного впливу на «кадрову політику» агресора в його «лінійних частинах» на півострові не мають і мати не можуть», – додав Бабін.

За оцінкою експерта, відносно велика кількість «контрактників» з анексованого Криму, «засвічених» із початком масштабного вторгнення пояснюється просто. «Загальна перенасиченість півострова військовими частинами окупантів до 2022 року призвела до того, що сумарно кримчан у них виявилося відчутно багато.  Багато хто злочинно йшов туди три-чотири роки тому не воювати, а саме «підзаробити» та відбути незаконну «службу», – зауважив він.

Проте вже з літа 2022 потік кримських «контрактників» відчутно спав. Тепер, розповів пан Борис, такими стають переважно «призовники», на яких проводиться системний тиск з метою підписання контракту  й подальшого переведення у фронтову зону».

Раніше Голос Криму повідомляв, що, ймовірно, з 20 квітня російська влада розпочала більш активну мобілізацію чоловіків.

359 views
Розгорнути більше...