27.10.2024, 13:28

Кремлівська пропаганда стверджує, що РФ «звільнила кримських татар від України»

16 жовтня Рійгікогу (парламент Естонії) визнав масову депортацію кримських татар совєтським окупаційним режимом у 1944 році актом геноциду, прийнявши відповідну заяву з засудженням виселення кримськотатарського народу з його історичної батьківщини.

Серед іншого, у заяві підкреслювалося, що нині РФ продовжує вести в Криму, окупованому в 2014 році, політику геноциду щодо кримських татар, спрямовану на знищення їхньої ідентичності.

Також естонський парламент закликав до беззастережного відновлення державного суверенітету України на територіях, окупованих РФ в результаті збройної агресії, що почалася у 2014 році, і підкреслив, що Крим є невід’ємною частиною України.

Цілком очікувано у відповідь посольство РФ в Естонії розкритикувало заяву Рійгікогу, обвинувативши офіційний Таллінн у «бездумному повторюванні українських пропагандистських гасел» і заявивши, що ідентичність кримських татар «по-справжньому припинила зазнавати утисків з боку України лише з моменту приєднання Криму та Севастополя до Росії».

В естонській дипломатичній місії держави-агресора на спростування заяв парламенту навели «аргументи», які опублікував новинний портал Baltnews, що входить до холдингу «Россия сегодня» і транслює штампи російської пропаганди стосовно країн Балтії.

Так, на думку російських пропагандистів, указ російського диктатора Владіміра Путіна від 21 квітня 2014 року №268 « Про заходи з реабілітації вірменського, болгарського, грецького, італійського, кримськотатарського та німецького народів і державної підтримки їхнього відродження та розвитку» буцімто «сприяв врегулюванню питань адаптації представників цих етносів, що були піддані депортаціям у 1941-1944 рр.».

Говорячи про події окупації Криму у 2014 році, пропагандисти заявили, що тоді РФ буцімто «підтримала волевиявлення кримчан, висловлене у відмові від прийняття державного перевороту в Україні, на тлі систематичних порушень прав людини з боку української влади», і завдяки цьому нібито «на історичному референдумі за возз’єднання з батьківщиною висловилися 96,77% і 95,6% мешканців Криму та Севастополя відповідно», після чого «ідентичність кримських татар по-справжньому припинила зазнавати утисків», а «історико-культурні цінності знов набули захисту» з боку країни-окупанта, яка «надала всі можливості для комфортного життя у демократичній правовій державі».

При цьому було заявлено, що за десятиліття російської окупації Криму «споруджено понад 40 нових мечетей і будуються ще 20, проведено реставрацію Бахчисарайського заповідника, за станом якого не стежили з совєтських часів, та створено понад 50 національних ЗМІ». Не менш цинічно пролунала теза про те, що лише після російської окупації Криму на півострові «з’явилася можливість отримувати освіту будь-якою з трьох затверджених республіканською конституцією мов – російською, українською та кримськотатарською».

В якості фінального аргументу було наведено заяву про те, що кримські татари широко представлені в органах окупаційної «влади» Криму на «регіональному та муніципальному рівнях».

#нам_пишуть

118 views
Розгорнути більше...