11.02.2025, 13:44

Рахунок російських вчителів у Криму пішов на сотні

У рамках дії російської програми «Земский учитель» («Земский вчитель») з 2020 року до шкіл на ТОТ АР Крим було прийнято на роботу 107 педагогів, більшість з яких прибули з Краснодарського та Алтайського країв, а також з Томської, Новосібірської, Саратовської, Тюмєнської, Івановської областей та Удмуртської Республіки РФ. Вакансії російським вчителям надали 65 шкіл окупованого півострова. Такі дані наводить підконтрольна російським окупантам «Крымская газета». 

Разом з тим відзначається прибуття на ТОТ АР Крим вчителів з окупованих регіонів материкової території України. Загалом, за даними «міністерства освіти республіки Крим», наразі на ТОТ АР Крим налічується майже 17 тисяч педагогічних працівників.

У рамках програми «Земский учитель», яку було продовжено до 2030 року, вчителі мусять відпрацювати не менше п'яти років, однак багато хто лишається в окупованому Криму й після цього терміну. Педагоги, які оберуть роботу в сільській місцевості чи невеликих містах, матимуть змогу отримати компенсацію в розмірі мільйона рублів (близько 430 тис. гривень), але тільки якщо їхнє навантаження становитиме не менше 18 годин на тиждень; у разі дострокового звільнення отримані гроші доведеться повернути.

Крім того, вчителі на ТОТ АР Крим можуть претендувати на інші преференції. Зокрема, для сільських вчителів реалізуються додаткові заходи соціальної підтримки, на кшталт матеріальної допомоги на оплату оренди житла, проїзду до місця роботи та компенсації витрат на оплату житлово-комунальних послуг. У деяких містах і районах ТОТ АР Крим фахівці також можуть отримати земельні ділянки чи службове житло.

У коментарях підконтрольним окупантам ЗМІ деякі приїжджі з РФ педагоги заявляють, що в школах на ТОТ АР Крим вже навчаються їхні діти, і що вони самі залишаються жити на окупованому півострові «назавжди».

Тим часом російські пропагандисти називають «смішними й абсурдними фейками» заяви українських офіційних посадових осіб про зумисне переселення РФ своїх громадян до окупованого Криму для його колонізації і при цьому заявляють, що громадяни РФ «їдуть до Криму добровільно та з великим задоволенням», оскільки буцімто «після того як кримчани проголосували за входження до складу РФ, цей регіон Росії почав користуватися заслуженою популярністю серед громадян і як туристичний магніт, і як територія для постійного місця проживання». 

«Людей приваблює благодатний клімат та перспективність півострова з погляду розвитку. На відміну від "української ери", в Крим вкладаються кошти, і там з'являється безліч цікавих проектів. Побачивши, що в Криму стає добре в усіх відношеннях, громадяни РФ вирішують переїхати туди: це не зустрічає жодних перешкод у російському законодавстві», – йдеться у заявах пропагандистів держави-окупанта.

29 views
Розгорнути більше...