Блог
Яка рішуча підтримка Києва здатна примусити Росію припинити війну?
Київ не братиме участі у перемовинах у Саудівській Аравії зі США і РФ, а тому не буде визнавати будь-які домовленості, що стосуються України. Про це сказав президент Володимир Зеленський, визнавши, що у цих перемовинах є двосторонній трек, "і вони мають на це право, якщо в них є двосторонні питання". Ще під час Мюнхенської безпекової конференції Володимир Зеленський нагадав, що Київ дотримується принципу «нічого про Україну без України», а тому ніколи не погодиться на угоди, укладені за її спиною. Нагадаємо, що в Ер-Ріяді відбулися перші контакти делегацій Росії та США.
Євросоюз, у свою чергу, вважає небезпечним укладати угоду про припинення вогню в Україні без мирної угоди та готовий надати українцям гарантії безпеки. Такі ключові висновки зустрічі з питань України та безпеки в Європі, що відбулася в Парижі, яку скликав президент Франції Е.Макрон. Є спільне бачення того, що мають бути надійні та сильні гарантії безпеки. Будь-яке інше рішення, наприклад крихке припинення вогню, стане лише черговим обманом з боку Росії та передумовою нової російської війни проти України чи інших країн Європи. В Євросоюзі в принципі згодні з президентом США Д.Трампом щодо підходу “мир через силу”. При цьому у ЄС вважають, що небезпечно укладати угоду про припинення вогню без мирної угоди і це урок із Мінських угод. ЄС готовий надати гарантії безпеки, проте залежно від рівня американської підтримки.
Глава оборонного концерну Rheinmetall Армін Паппергер, на якого росіяни готували замах, вважає, що десятиліттями Європа відмовлялася збільшувати витрати на оборону, що призвело до її слабкості. Тепер США і Росія вирішують майбутнє України, а з ЄС поводяться "як із дітьми". Усі країни Євросоюзу опинилися за "дитячим столом" на переговорах про майбутнє України через нездатність інвестувати багато коштів в оборону. Між тим, Євросоюз готує багатомільярдний пакет допомоги на закупівлю військової техніки для України. Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок дала уявлення про його масштаби, повідомивши, що ця сума може становити близько 700 мільярдів євро. А прем'єр-міністр Великобританії Кір Стармер заявив в Парижі, що майбутнє України є важливим не лише для неї самої, а й для всієї Європи. І Велика Британія готова взяти на себе провідну роль у цьому питанні. Водночас підтримка США необхідна для ефективного стримування Росії. "На кону не лише майбутнє України, це екзистенційне питання для Європи в цілому. Це момент, який випадає раз на покоління для колективної безпеки нашого континенту. Лише тривалий мир в Україні, який гарантує її суверенітет, стримуватиме Путіна від подальшої агресії в майбутньому", — заявив він. Стармер підкреслив, що готовий розглянути можливість розміщення британських військ в Україні разом з іншими партнерами, якщо буде досягнута довготривала мирна угода.
Президент В.Зеленський вважає, що Європа обов’язково має бути за столом переговорів про завершення війни в Україні. Там мають бути ті країни, які готові взяти на себе відповідальність за гарантії безпеки, допомогу, інвестиції у відновлення України, а також за унеможливлення подальшої агресії з боку Росії. Гарантії безпеки для України мають бути комплексними й охоплювати озброєння, а також економічну та політичну підтримку. Глава української держави сказав, що Київ повинен мати чітко окреслені гарантії безпеки: або членство в НАТО або надійна альтернатива. «Якщо ми не маємо членство в Альянсі, то НАТО треба будувати в Україні. Тобто мільйонна армія, і тут потрібні кошти, і хто дає на це гроші. Окрім грошей – зброя. Якщо іноземний контингент, то розмір цього контингенту, із яких країн, чим і як він озброєний. При цьому дуже важливо не втрачати США в тому чи іншому вигляді», – сказав В.Зеленський.
Опублікований матеріал є авторським. Думки, що викладені в блогу автора, можуть не збігатися з позицією редакції ІА «Голос Криму».
Інші дописи автора
-
Зовнішня політика
Дональд Трамп жодного разу ще не дав оцінки російській агресії проти України
21.02.2025, 08:26 -
Суспільство
Делегування гарантій безпеки Україні на плечі європейців не може бути єдиним кроком
15.02.2025, 21:36 -
Зовнішня політика
Антиісторичні висловлювання президента Польщі… «російський слід»
13.02.2025, 12:53
Популярні дописи
-
Національний захист і оборона
180
-
Національний захист і оборона
179
-
Зовнішня політика
179