Блог
Делегування гарантій безпеки Україні на плечі європейців не може бути єдиним кроком
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президентом США Дональдом Трампом. Лідери обговорили можливості досягнення миру, готовність працювати разом заради цього на рівні команд, а також українські технологічні можливості, зокрема дрони та інші сучасні виробництва. Лідери держав обговорили можливості завершення війни і кроки, щоб гарантувати Україні надійний, тривалий мир. Крім того, під час цієї розмови співбесідники приділили увагу результатам зустрічі Президента України та міністра фінансів США Скота Бессента, який у цей час перебуває у Києві, й підготовці нової угоди щодо безпеки та економічної й ресурсної взаємодії. Першу чернетку відповідної угоди представив у Києві міністр фінансів Скотт Бессент, який повідомив, що укладення угоди про економічне співробітництво між Україною і США стане сильним та серйозним сигналом для Кремля.
Після телефонних розмов з Путіним і президентом Володимиром Зеленським, Дональд Трамп заявив, що дата зустрічі з очільником Кремля ще не визначена, але зустрічі відбудуться "і тут, і там". А перші переговори пройдуть, ймовірно, у Саудівській Аравії в "не надто віддаленому майбутньому". Президент США зазначив, що послухавши Зеленського і Путіна, він зробив висновок, що обоє хочуть, щоб війна закінчилася тривалим миром і не відновилася потім. На запитання про те, чи візьме участь у зустрічі президент України Володимир Зеленський, Трамп відповів: "Спочатку ми матимемо першу зустріч. А потім побачимо, що ми можемо зробити щодо другої зустрічі".
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте, коментуючи телефонну розмову президента США Дональда Трампа з очільником Кремля, заявив про необхідність глибокого залучення України у всі процеси. За словами Рютте, після розмови Трампа з Путіним і подальшого його дзвінка президенту України Зеленському "ми побачимо, як це все розвиватиметься з цього моменту, крок за кроком". Дуже важливо щоб Київ був тісно залучений до всього, що відбувається навколо України. «Вирішальне значення матиме те, що коли буде досягнута мирна угода, щоб Путін знав, що це кінець, що він більше ніколи не зможе спробувати захопити частину України, тож це повинно бути частиною перемовин, і, без сумніву, це також розуміють у президента Трампа», – підкреслив генеральний секретар НАТО.
А от глава американського оборонного відомства Гегсет вважає, що російська агресія стала "перезавантаженням" НАТО, заявивши про це перед зустріччю міністрів оборони країн-членів Альянсу, повідомляє Guardian. Журналісти запитали у Гегсета, чи не є останні дії та заяви США зрадою України. "Звичайно, це не зрада. Немає ніякої зради; є визнання того, що весь світ і США інвестують у мир, досягнутий шляхом переговорів. Агресія РФ стала перезавантаженням виробництва озброєнь для НАТО і моментом усвідомлення того, що Альянс має бути надійним, сильним і справжнім. Саме тому президент США закликав до збільшення оборонних видатків у всьому світі для НАТО, і щоб європейські країни визнали, що це нагальна і реальна загроза для континенту. Ця агресія має стати тривожним дзвінком", - підсумував він. При цьому президент Д.Трамп наголосив, що США продовжуватимуть надсилати допомогу Україні, інакше Путін заявить про свою перемогу.
Багато європейських країн виключають можливість проведення переговорів про Україну без України. Ряд впливових європейських політиків наголосили на необхідності участі Києва в переговорах щодо майбутнього закінчення війни. Спільна заява 13 лютого за підсумками зустрічі в Парижі у форматі «Веймар плюс» міністрів закордонних справ Франції, Італії, Німеччини, Польщі, Іспанії, Європейського Союзу, Європейської комісії, Великої Британії та України підкреслила, що Україна і Європа мають бути частиною будь-яких переговорів, і справедливий та тривалий мир є умовою міцної трансатлантичної безпеки. "Наші спільні цілі мають полягати в тому, щоб поставити Україну в позицію сили. Ми пам’ятаємо, що безпека європейського континенту є нашою спільною відповідальністю. Тому ми разом працюємо над посиленням нашої колективної оборони", — йдеться у заяві.
Таким чином, переговорний процес щодо досягнення миру в Україні переходить з політичних дискусій у практичну площину проведення реальних переговорів та досягнення довготривалих домовленостей. Ніхто взагалі не заперечує важливість досягнення миру в Україні, відкритим тільки залишається питання – якою ціною він буде досягнутий. Київ наполягає на досягненні справедливого миру і отримання надійних гарантій безпеки. І зовсім не таких, які виявилися в Будапештському меморандумі.
Опублікований матеріал є авторським. Думки, що викладені в блогу автора, можуть не збігатися з позицією редакції ІА «Голос Криму».
Інші дописи автора
-
Зовнішня політика
Дональд Трамп жодного разу ще не дав оцінки російській агресії проти України
21.02.2025, 08:26 -
Національний захист і оборона
Яка рішуча підтримка Києва здатна примусити Росію припинити війну?
19.02.2025, 10:26 -
Зовнішня політика
Антиісторичні висловлювання президента Польщі… «російський слід»
13.02.2025, 12:53
Популярні дописи
-
Національний захист і оборона
181
-
Зовнішня політика
179
-
Національний захист і оборона
179