Затримано “керівника” міжнародного аеропорту «Сімферополь»

245

Контррозвідники СБУ затримали у Херсонській області так званого заступника директора захопленого РФ міжнародного аеропорту «Сімферополь». Про це повідоляє СБУ.

За інформацією Центру журналістських розслідувань, – ця особа є колишнім українським військовослужбовцем Валерій Золотих. Затримання його відбулося на Херсонщині.

Встановлена особа сприяла сприяв російським військам у контролі повітряного простору над Кримським півостровом. У 2014 році зловмисник брав участь у захопленні українських стратегічно важливих об’єктів на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь. Серед цих об`єктів – міжнародний аеропорт і регіональний підрозділ «Кримаерорух».

За даними слідства, затриманий є колишнім військовослужбовцем Збройних Сил України. У 2011 році він був завербований російськими спецслужбами і отримав паспорт громадянина РФ.

Крім цього, встановлено, що під час окупації Криму зловмисник входив до складу незаконного збройного формування так званої «Самооборони Криму».

“Також, володіючи відповідними знаннями з управління авіаційними польотами, підозрюваний надавав військовослужбовцям держави-окупанта інформацію щодо управління системою навігації з переміщення повітряних суден над територією півострова, у тому числі, допомагав приймати та відправляти російські військові літаки, якими переправлялися військовослужбовці РФ до півострова.
Таким чином, підозрюваний, перейшовши на бік ворога, надав державі-окупанту та її представникам допомогу у проведенні підривної діяльності проти України, а також брав участь у діяльності незаконних збройних формуваннях”, – повідомляє Прокуратура АР Крим та м. Севастополь.

Наразі затриманому повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) та ч. 2 ст. 260 (участь у діяльності не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань) Кримінального кодексу України і обрано міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Херсонським міським судом Херсонської області задоволено клопотання прокуратури АР Крим та м. Севастополь та обрано підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 594 750 грн.

Триває досудове розслідування для встановлення всіх обставин протиправної діяльності і притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до злочинів проти державної безпеки України.

Заходи із викриття правопорушень проводились спільно з Головним управлінням Національної поліції в АР Крим і м. Севастополь та за процесуального керівництва прокуратури АР Крим і м. Севастополь.

Олекса БЕСКИД

SHARE