Виконавча рада ЮНЕСКО ухвалила рішення про «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим»

54

22 січня 2021 року у рамках 210-ї сесії Виконавча рада ЮНЕСКО ухвалила рішення щодо моніторингу ситуації на тимчасово окупованому Кримському півострові. Про це повідомляє Постійне представництво України при ЮНЕСКО.

У повідомлені зазначається, що рішення було ухвалено на основі доповіді Генеральної директорки ЮНЕСКО, підготовленої спільно з українською стороною, інституційними партнерами ЮНЕСКО, зокрема Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини, Представником з питань свободи ЗМІ ОБСЄ та іншими.

«Доповідь констатує погіршення ситуації щодо прав людини у тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополі. Наявна інформація демонструє, що найбільш вразливими групами, які страждають від порушень прав людини (у тому числі тих, що входять до сфери компетенції ЮНЕСКО) є кримські татари та українці, що піддаються значному тиску з боку окупаційної влади. Дії РФ суттєво загрожують свободі вираження поглядів, совісті та релігії, праву на мирні зібрання та об’єднання, свободі ЗМІ та доступу до інформації, мовним і культурним правам, українській  культурній і природній спадщини», – констатують у Постійному представництві України при ЮНЕСКО та повідомляють, що відповідно до ухваленого рішення передбачається, що Генеральна директорка ЮНЕСКО має представити наступну доповідь про ситуацію у тимчасово окупованому Криму за результатами моніторингу на 212-й сесії Виконавчої ради.

«Схвалення цього рішення в черговий раз підтверджує міцну позицію міжнародного співтовариства на підтримку суверенітету та територіальної цілісності нашої держави і є важливим інструментом протидії агресивній політиці Росії та елементом консолідації міжнародних зусиль з деокупації Криму», – прокоментувала прийняття рішення перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.

Довідково: Ухвалене рішення є 12-м рішенням Виконради ЮНЕСКО щодо моніторингу ситуації у тимчасово окупованому Криму. У рамках цього моніторингу ЮНЕСКО вже здійснила низку місій для вивчення ситуації у сферах науки, інформації та комунікації та розпочала моніторинг у сфері освіти. Наступним кроком має стати моніторинг у сфері культури і культурної спадщини.

Ксенія ВІЛІНСЬКА 

SHARE