Експерт: Кримські діти обиратимуть українські ВНЗ (відео)

1135

У кримських школах напружена ситуація через те, що діти орієнтовані на Україну та вступатимуть до українських навчальних закладів. Місцеві вчителі ніде офіційно не розповідають цього. Про це повідомила експерт «Кримської правозахисної ініціативи» Людмила Скворцова під час коментаря кореспонденту «Голосу Криму».

«З цього приводу діти навіть конфліктують з батьками. Ми проводили анкетування: зібрали дані у батьків, які фіксують, що відносини у сім’ї погіршилися, особливо там, де старшокласники, а батьки підтримали події «референдуму». Діти кажуть: поїдемо вчитися в Україну, а ви залишайтеся тут», – сказала Скворцова.

Експерт прогнозує, що наступного року з Криму виїде велика кількість людей, але українська влада до цього може бути не готовою.

«Велика кількість дітей вступатиме у ВУЗи на материку України, але Україна до цього не готова. Міносвіти не до кінця розуміє питання з Кримом. Є величезний інформаційний вакуум. Потрібно не просто красиво говорити, про те, що ми чекаємо кримських дітей, потрібно діяти – залучати міжнародні організації, які, як мінімум, допоможуть в Криму поширити інформацію, про те, що вузи України готові прийняти кримчан», – вважає експерт «Кримської правозахисної ініціативи».