Кримчани на війні: Катя «Сестра» (відео)

1014

Вона медик батальйону «Донбас».

Окупація Криму спонукала її до того, щоб піти на війну, про яку вона надто спокійно говорить. Надто спокійно для людини, яка кілька днів виходила з «Іловайського котла»… Надто спокійно  для людини, яка побувала не в одній гарячій точці.

«На війні всюди гаряче, але я знаю, що маю тут бути», – каже Катя.

На її обличчі можна чітко прочитати емоції, які вона зараз переживає. А ще, Катя постійно дякує Богові, що врятував її і продовжує рятувати.

Як ви потрапили в батальйон «Донбас»? Що вам потрібно було пройти, щоб туди потрапити.

Мене бог туди привів. Мені нічого не треба було робити. Я просто захотіла, і абсолютно нічого для цього не робила.

Ну гаразд, заповнила анкету – прізвище ім’я по-батькові, дата народження, освіта. Я її заповнила і подумала, що там скільки бажаючих, а тоді їх було чимало. Думаю, якщо доля – то я туди потраплю, а ні, той й ні. Мені просто були відкриті усі двері. Навіть білети були на потяг, коли я вже вирішила їхати в Київ. Я сиділа і розмовляла з жінкою в вагоні, а вона мене питає, як я взяла білет, бо вона три тижні за ним бігала, залучала знайомих. А я думаю, дивно, я просто прийшла на вокзал і його купила. Але це – дрібниці. У мене все вдавалося.

Два тижні чекала, коли мені зателефонують, потім чекати перестала. Потім просто відкрила телефонну почту, а там був виклик – приїжджайте. І лишилося мені одне – зібрати усю волю в кулак  і поїхати. Я розуміла, що якщо я зараз поїду, я вже не повернуся. І я поїхала,  не шкодую, хоча дуже сумую за домом, за рідними, за Кримом.

Але я розумію, що зробила правильний вибір. Я би не змогла там лишитися і нічого не робити.

Я поїхала з дому 19 липня, а 4 серпня, я вже була в «гарячій точці».

Я хочу повернутися в Крим тільки в тому випадку, щоб ходити по вулицях з високо піднятою головою. І щоб ті, хто хотіли мені щось висловити, відводили очі і навіть не дивилися на мене, тому що я не збирають туди повертатися і ховатися. Хочу, щоб мої близькі гордилися мною. Дуже хочу повернутися і знаю, що повернуся в Крим.

Повна розмова, у відео.