Ігор Котелянець: «Нам потрібна людина у владі, яка займатиметься кримськими політв’язнями»

859

На сьогоднішній день в українських органах влади ніхто не займається системно питанням кримських політв’язнів. Кожне відомство працює в цьому напрямку по залишковому принципу. На цьому наголосив Ігор Котелянець, брат затриманого «кримського диверсанта» Євгена Панова, під час прес-конференції на тему «Справи кримських диверсантів: незаконні методи слідства».

«Людьми повинен хтось займатися, їх повинен хтось захищати, хтось повинен хоч раз на місяць звітувати перед суспільством про те, що зроблено. Потрібний той, хто буде системно працювати, аби виробити якусь стратегію: як діяти у таких ситуаціях, з ким вести переговори, які взагалі існують інструменти, на яку підтримку можна розраховувати», – зазначив брат політв’язня, додавши, що наразі всі вищезгадані питання залишаються без відповіді.

Він також нагадав, що не так давно родичі кримських політв’язнів звернулися з пропозицією до Президента України створити посаду уповноваженого, який займався би кримськими справами політв’язнів, адже таких людей стає дедалі більше, а відповідальної особи в державі, яка б допомагала цим людям не має.

Під час прес-конференції родич затриманого розповів про те, що Євгена, який зараз перебуває в Лефортово, чи не щодня наполегливо вмовляють не відмовлятися від так званих «признательных показаний», які він дав в Криму після тортур. «Постійно говорять йому, що нікому в Україні він не потрібен і нічого йому вже не допоможе», – констатує Ігор.

Він також повідомив що декілька днів назад родина отримала перший лист від Євгена, адже до цього вони не мали жодної можливості зустрітися із затриманим. «Цей лист неабияка радість для нас, він короткий і дуже нейтральний. Брат у листі передає усім вітання, знає що його не забули і допомагають, він вдячний за це»,  – розповів брат політв’язня.

Завершуючи свій виступ, Ігор закликав усіх, хто небайдужий до долі українців, позбавлених волі Російською Федерацією, не забувати їх і морально підтримували. Зокрема, він запропонував надсилати листи або листівки своєму братові за адресою:  Панов Евгений Александрович 06.06.1977 г.р. п\я 201 Лефортовский вал, 5 г. Москва 111020 Российская Федерация.

Читайте також: Росія позбавила «кримських диверсантів» права на справедливий суд та захист (відео)

SHARE