Андрій Іванець: «Головна мета окупаційної влади – це асиміляція українців  Криму»

1598

Українська громада Криму є другою за розмірами і тому, те що відбувається з етнічними українцями на півострові залежить суспільно-політична ситуація на окупованій території.  По це заявив, під час роботи круглого столу «Вплив тимчасової окупації на українців Криму: асиміляційний тиск і вимушене переселення» представник громадської організації «Таврійська гуманітарна платформа», Андрій Іванець.

«Ще наприкінці лютого 2014 року, на момент початку анексії,  українцями Криму подавалися сигнали про допомогу і про те, що насувається величезна небезпека. Це звернення було направлено до міжнародної спільноти.  В ньому зокрема говорилося, що над українською громадою Криму нависла небезпека і вже зараз надходять погрози», –  сказав Андрій Іванець.

Він також зауважив, що українці в Криму опинилися за часів незалежності України у парадоксальній ситуації: вони формально належали до титульної нації, але де-факто – не мали механізмів реалізації своїх потреб, в силу відсутності своїх представників у владі, а також у зв’язку з відсутністю механізмів, які б надавали їм таку допомогу. Тим не менш за 24 роки українці Криму за власної ініціативи та фактично без жодної підтримки з боку держави змогли створити свої ЗМІ, відкрити класи та школи з українською мовою навчання, розвити та зберегти  власну культуру. Але зараз всі надбання українців Криму під забороною новоспеченої «влади». Знищені україномовні видання, розформовані класи і школи, українська символіка стала екстремістською.

«Одна з головних цілей, яку переслідує окупаційна влада – це асиміляція українців. Вона досягається тим, що знищується культурницька та політична інфраструктура українців  в Криму, тобто перекривається доступ до загальноукраїнського освітнього, інформаційного, культурного простору”, – констатував представник громадської організації. Андрій Іванець також зазначив, що на півострові застосовують ще один механізм впливу – інформаційно-психологічний тиск, що здійснюється на всіх рівнях, починаючи від вищого керівництва країни-окупанта і закінчуючи «навчальними лекціями» у школах, де розповідають про те, що такої нації як українці не існує, або про те, що їх скоро не залишиться.

 

SHARE

1 COMMENT

Comments are closed.