Відомо хто хоче «купити» винзавод «Коктебель»

104

Дві компанії і одна фізична особа допущені до «аукціону» з продажу державного майна заводу марочних вин «Коктебель» в окупованому Криму. Відповідна інформація опублікована на офіційному порталі з розміщення інформації про проведення торгів, пише Кримінформ.

Першим претендентом виступило ТОВ «Завод марочних вин «Коктебель» – поточний орендар держмайна. Другим – санкт-петербурзька компанія «НТЦ «Крісталлкор» (основний вид діяльності – будівництво житлових і нежитлових будівель). Третім – фізична особа Андрій Шкловський (згідно ЄГРЮЛ, він є засновником ТОВ «Бонусмолл» в Пермі, основним видом діяльності якого є роздрібна торгівля поза магазинами, наметами, ринками).

Ще одна компанія, що подала заявку на участь в аукціоні, – московська «Новий бізнес парк» – до проведення аукціону не допущена, оскільки не подала повний пакет документів.

У січні 2021 року стало відомо, що окупаційна влада в тимчасово окупованому Росією Криму виставила на аукціон завод марочних вин «Коктебель» зі стартовою ціною 100 млн рублів або близько $1,4 млн. Про це повідомлялося на російському сайті розміщення інформації про проведення торгів.

На сайті вказано, що «Міністерство майнових і земельних відносин Криму»  продає нерухоме майно винзаводу – 73 об’єкти в Коктебелі, Щебетовці, Наниковому, Курортному. Торги заплановані на 26 січня. Заявки на участь в аукціоні приймали до 20 січня.

Як повідомляють «Крим.Реалії» ТОВ «Завод марочних вин «Коктебель» заснували в жовтні 2014 року. Компанія на 99,8% належить ТОВ «Гатчинський спиртовий завод» з Ленінградської області РФ. Підприємство належить Михайлу Якубчику, якого російські ЗМІ називають родичем директора Служби зовнішньої розвідки РФ Сергія Наришкіна.

Завод марочних вин «Коктебель» був заснований у 1879 році. Завод має власні виноградники на площі близько 1070 га і ємнісний парк не менше 5 мільйонів літрів для виробництва тихих вин і не менше 6 млн літрів – для виробництва десертних вин і портвейнів. Завод виробляє сухі, напівсухі і напівсолодкі вина, портвейни.

Раніше, у листопаді окупаційна влада в Криму виставила на аукціон 100% акцій акціонерного товариства “Виробничо-аграрне об’єднання «Масандра», 100% акцій якого «купила» дочірня компанія банку «Росія» «Південний проєкт» – найбільшим акціонером банку є друг президента РФ Путіна Юрій Ковальчук. «Масандра» є найстарішим і найбільшим винзаводом Криму –  в 1998 році його колекцію вин занесли в Книгу рекордів Гіннеса як найбільшу в світі. Виноробне підприємство, зазначимо, належить Мінагрополітики України. Підприємство Росія «націоналізувала» (читайте – вкрала державне майно України – ред.) після окупації півострова навесні 2014 року. «Масандру» окупанти оголосили власністю управління справами президента Росії. До НВАО «Масандра» входить 9 заводів первинного і вторинного виноробства та 3 самостійних заводи. Головне підприємство НВАО Масандра — Ялтинський завод марочних вин. Станом на 2012 рік було вісім виноробних підприємств: ДП «Лівадія» (Лівадія), ДП «Гурзуф» (Гурзуф), ДП «Таврида» (Кипарисне), ДП «Алушта» (Алушта), ДП «Малоріченське» (Малоріченське), ДП «Привітне» (Привітне), ДП «Морське» (Морське), ДП «Судак» (Судак). Масандра — найстаріше винне підземне сховище в Україні. Головний блок тунелей побудовано у 1897 р. — це 7 тунелей довжиною 150 метрів і шириною 5 метрів кожен. Тунелі розходяться віялом від центральної галереї. У них завжди зберігається температура 10—12 °C — найбільш прийнятна для витримки вина.

У грудні 2017 року окупаційна адміністрація Криму провела торги з продажу заводу шампанських вин «Новий Світ» у Судаку. Їхнім переможцем також стала компанія «Південний проєкт».

Нагадаємо, раніше Міністр з питань тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив, що Україна буде домагатися міжнародних санкцій проти Росії за недавню приватизацію винного комбінату «Масандра». Про це повідомляла пресслужба Міністерства реінтеграції. За словами Рєзнікова, Україна також буде вводити національні санкції щодо причетних до продажу заводу осіб і звертатися у міжнародні суди. «Усі наявні у відкритих джерелах документи — протоколи, заявки, біографії керівництва так званого міністерства в Криму, що організувало це, вже у нас. Санкційний пакет вже готується», — заявив Резніков.

Більше можна прочитати у статті «Знищення «Масандри» або дерибан по-російськи»

Ольга Герасимчук

SHARE