“Незламні”. Валентина Потапова: «Яскраве відчуття свободи – це те, що я відчула виїхавши з окупованого Криму»

742

Валентина  Потапова – колишній викладач Кримського гуманітарного університету – яка з перших днів окупації Криму один за одним переводила дітей з півострову до вишів на материкову Україну. Вона не сприйняла окупацію, боролась за кожну дитину, а проросійськи налаштовані колеги їй «віддячили» за це – взялися за написання доносів.

«Окупація Криму для моєї родини почалась не в лютому. Вона розпочалась з того моменту, коли моя донька, а з нею ще 12 людей вийшли на ялтинський Євромайдан, коли ректор університету кричав, що відрахує всіх дітей, коли чотири проректори в аудиторії задали моїй 17-річній донці питання: «Яке ти мала право виходити на Євромайдан?» Моя донька відповіла, що це її конституційне право як громадянки України»….

Потім була перемога Євромайдану в Києві, яку родина кримчанки Валентини радо вітала. Вони розуміли, що прийшов новий час і готувались будувати нову країну.

«А потім відбулось те, що відбулось. Було враження, що тебе на три секунди випустили з в`язниці, а потім запхали назад до неї. Це був для нас справжній шок. Лише за добу ми зрозуміли, що зараз розпочнеться боротьба не з нашою владою, не з нашим урядом, не з тим, що було тоді в Україні, а з дуже сильним ворогом».

Після того як в Криму відбувся референдум родина постала перед вибором. «Ми розуміли, що не зможемо жити тут. Я розривалась між тим, що мені треба залишати маму в Криму, і тим, що я не зможу жити в таких умовах».

Рятувало пані Валентину лише те, що вона сконцентрувалась на допомозі кримським студентам, які масово залишали кримські виші та переводились на материкову Україну. Невдовзі їй самі разом з родиною довелося виїхати з півострову, адже жити там було вже нестерпно і небезпечно: колишні колеги посприяли написанню доносів проти викладача, який не сприймав окупацію і не приховував своєї проукраїнської позиції.

Нагадуємо, ми продовжуємо проект «Незламні». До участі у ньому запрошуємо усіх, хто пережив гострий період окупації Криму і не боїться про це розказати. Кожен з вас – це окрема унікальна історія, яку ми готові розповісти.

Автор ідеї, журналіст Людмила Щекун, креативний майстер, оператор В’ячеслав Юрченко.

SHARE

1 COMMENT

  1. дак эта сучка терпеть не может людей из Донбасса, ее вообще в пещеру закрыть надо тварь, и пусть не пиздит про демократические ценности, надо было ее пьяНую на видео снять как она это все городила подружкам своим правозащитницам (не буду говорить кому)

Comments are closed.