“НЕЗЛАМНІ”: Сінавер Кадиров (Відео)

568

Лютий та березень 2014 року стали справжнім випробуванням для тих кримчан, хто продовжував відстоювати проукраїнську позицію. Людей переслідували, пошкоджували їхні автомобілі, погрожували членам родин, захоплювали в полон.

Триває наш проект «Незламні». До участі у ньому запрошуємо усіх, хто пережив той гострий період окупації Криму і не боїться про це розказати. Кожен з вас – це окрема унікальна історія, яку ми готові розповісти.

Нині історія від Сінавера Кадирова – багаторічного учасника правозахисного і кримськотатарського національного руху. Він брав участь у дисидентських групах, за антирадянську діяльність заарештовувався і був засуджений. Після анексії півострова увійшов до Комітету захисту прав кримських татар. 23 січня 2015 року разом з іншими правозахисниками був затриманий російськими прикордонниками під час виїзду з Криму на материкову Україну. Представники російських спецслужб оголосили Сінаверу Кадирову про адміністративне порушення при перетині кордону як іноземному громадянину і після декількох годин «бесід» відвезли в міський суд Армянська, який ухвалив рішення про видворення активіста з території Криму. Тепер проживає у Києві.