«НЕЗЛАМНІ»: Владика Климент

1736

Архієпископ Української православної церкви Київського патріархату Владика Климент відкрито говорить про окупацію Криму, хоча й надалі продовжує жити на півострові. Більше того, за останні 2 роки до нього у церву приходить все більше й більше віруючих.

«Все, що від мене залежало, як від правлячого Архієрея УПЦ Київського патріархату, все, що залежало від моїх священників, ми зробили правильно. Якби ми припустилися будь-якої помилки, нас давно вже ліквідували і нас би вже не було в Криму. Ми зберегли Єпархію, церкви, віруючих. До речі, громада наша збільшилась – до нас ходять не тільки українці, а й росіяни, дуже багато росіян»,  – розповідає нам Владика.

Архієпископ пригадує, що давно звертав увагу на проблему Криму, однак до окупації його не чули:

«Психологічно ми були готові до окупації. За 3-4 роки до подій 2014 року я в Києві говорив, що війна буде, не знав лише коли вона буде. Я жартував, що прийде час, коли ви будете їздити в Крим по візах. З мене сміялися. Говорили, що нагнітаю обстановку, такого бути не може, і, взагалі, я нічого не розумію в політиці. Але одна справа, коли ти знаходишся в Криму і бачиш, що відбувається, інша – коли в Києві. Це два різні погляди. Те, що в Україні робиться логічно, послідовно, в Криму весь час робилося алогічно,  і послідовності в діях (я кажу про наші українські організації) не було, тому Київ не міг зрозуміти як можна виживати в тих умовах, в яких ми були і весь час доказували право на існування. Ми боролися за українську церкву, українські школи, українські класи, український культурний центр. Ми боролися в Криму за свої права протягом 24-х років. Ми бачили, як стіни були розписані надписами «Рускіє ідут». Таких фрагментів було багато, вони не випадково з’являлися. Не помічати цього, я рахую, це був злочин».

Запитуємо, чи були у Владики думки про переїзд з Криму?

«Жодної думки щодо переїзду на материк в мене не було і я гоню такі думки. Бо якщо я зроблю крок у сторону материкової України – це буде зрада по відношенню до Бога. Згідно Апостольських правил, правил Вселенського Собору, хочу я чи ні, як би не було тяжко чи легко, до смерті мушу бути на своїй кафедрі. Якщо раніше смерті покидаю кафедру я – зрадник. Але зрадник перед Богом. Тому, до смерті буду на своїй кафедрі,як би тяжко не було» – відповідає він.

Про відчуття у перші дні окупації, про страх і можливі погроми, про захист українських військових та багато іншого Владика Климент розповість у «Незламних».

Нагадуємо, ми продовжуємо проект «Незламні». До участі у ньому запрошуємо усіх, хто пережив гострий період окупації Криму і не боїться про це розказати. Кожен з вас – це окрема унікальна історія, яку ми готові розповісти.

Автор ідеї, журналіст Олена Халімон.

Креативний майстер, оператор В’ячеслав Юрченко.

1 COMMENT

Comments are closed.