«Незламні»: Василь Овчарук (відео)

761

Василь Овчарук до окупації Криму очолював Конгрес Українських Націоналістів. На півострові прожив 41 рік, 2 місяці та 18 днів. Після окупації Російською федерацією Криму переїхав до Києва. Нині займається волонтерською та громадською діяльністю.

«Найстрашніша ситуація була 26 лютого (2014-ред.), коли був мітинг. Ми були його учасниками, а не лише спостерігачами. Багато українців було, не тільки кримських татар. Інформація про те, що група невідомих вранці зайшла у будівлю Верховної Ради Криму, приїхали машини зі зброєю і вони заносили важкі сумки – тема для роздумів. Що ж це сталося? Наступного дня ми побачили, що Рада повністю оточена військовими без розпізнавальних знаків, у балаклавах – видно одні очі. Озброєні з ніг до голови. На вході лежав кулеметник. У вікнах та на даху снайпери. Рада Міністрів теж була оточена навкруги проросійськими козачками. І я тоді зрозумів, що сталося щось таке, що неможливо буде зупинити…», – пригадує пан Василь.

Більше про те, як жилося українцям в Криму під час активного процесу окупації можна дізнатися з відео:

Нагадуємо, що ми продовжуємо проект «Незламні». До участі у ньому запрошуємо усіх, хто пережив гострий період окупації Криму і не боїться про це розказати. Кожен з вас – це окрема унікальна історія, яку ми готові розповісти.

Автор ідеї, журналіст Олена Халімон. Креативний майстер, оператор В’ячеслав Юрченко.