«Незламні»: Ольга Афанасьєва (відео)

664

Ольга Афанасьєва – мама українця, кримчанина, політв’язня Геннадія Афанасьєва, засудженого в Росії до семи років колонії суворого режиму у так званій справі «кримських терористів»

Нагадаємо, тим хто вперше чує про юнака, Афанасьєв є фігурантом кримінальної справи стосовно українського режисера Олега Сенцова, засудженого в РФ до 20 років позбавлення волі. По справі також проходять кримчани Олександр Кольченко та Олексій Чирній.

Афанасьєва викрала ФСБ і доставила в московське СІЗО «Лефортово», неофіційно контрольоване спецслужбою. 25 грудня 2014 року його засудили до семи років в’язниці. За версією слідства, він входив до кримського угруповання Сенцова, нібито створеного у квітні за вказівкою «Правого сектору». Також, за версією слідства, він нібито був причетний до підпалу будівлі «Російської громади Криму» 14 квітня і місцевого відділення «Єдиної Росії» 18 квітня. Йому також закидають підготовку вибуху пам’ятника Леніна на вокзальній площі Сімферополя і меморіалу «Вічного вогню».

У інтерв’ю ми розпитали пані Ольгу про перші дні окупації Криму, вона також розповіла про те, як молодь реагувала на російських окупантів та про затримання Геннадія.

«В мене був шок, коли з ФСБ подзвонили і сказали, що його затримали. Людина, яка не п’є, не курить, займається спортом, не ходить по нічних клубах. Він творча людина, він відвідував театри, а не дискотеки…В моїй голові не могло вкластися «за що? що могло трапитися»…Весь вільний час він перебував удома, він опрацьовував фото. Друзі, які приходили до нас у квартиру, це порядні люди, вони, крім чаю ніколи нічого не пили. Сідали на підлогу, розкладали настільні ігри. Тобто його оточувало порядне товариство, і він сам є порядною людиною»,  – каже пані Ольга.

Про побачення в тюрмі, про зміни в її синові, про важливість писати хлопцям листи та інше, дивіться у нашому відео.

А ті, хто мають бажання написали листа Геннадію Афанасьєву, можуть зробити це за адресою:

адреса Афанасьєв

Нагадуємо, що ми продовжуємо проект «Незламні». До участі у ньому запрошуємо усіх, хто пережив гострий період окупації Криму і не боїться про це розказати. Кожен з вас – це окрема унікальна історія, яку ми готові розповісти.

Автор ідеї, журналіст Олена Халімон. Креативний майстер, оператор В’ячеслав Юрченко.