“Незламні”: Леонід Кузьмін (відео)

678

Леонід Кузьмін продовжує жити в Криму, незважаючи на те, що був затриманий під час акції до Дня народження українського поета Тараса Шевченка 9 березня цього року і звинувачений в екстремістській діяльності. Залізничний районний суд міста Сімферополя визнав кримського активіста Леоніда Кузьміна винним та присудив покарання у вигляді виправних робіт, яке потім було змінено на штраф у 10 тисяч рублів.

10 березня 2015 року Леоніда звільнили з посади вчителя навчально-виховного комплексу «Школа-сад № 15» м. Сімферополя за «невідповідність займаній посаді» у зв’язку з його участю у вищевказаній акції.

17 квітня цього року в Криму на Кузьміна напали та побили злочинці. За словами Леоніда, щоб уникнути конфлікту, він повернувся до них спиною, але його вдарили пляшкою по голові. У травмпункті активісту діагностували струс головного мозку.

Нещодавно проукраїнські активісти, створили в окупованому Криму Український культурний центр і надалі продовжують займатися громадською діяльністю.

21 травня представники кримської ініціативи «Український культурний центр», серед яких і Леонід Кузьмін, прийняли рішення організувати в Криму День української вишиванки, що святкується щорічно. Виїхали до міста Армянськ, щоб фото зробити на кордоні Криму з Херсонською областю. Коли приїхали в місто, їх зупинили працівники ДАІ, які викликали ще й оперативну групу. Обшукали автомобілі. Зняли відбитки пальців, допитали, почали робити фото прямо в дільниці поліції та переписали телефонну книгу.

Але вони й після цього не покидають Крим…

Автор ідеї, журналіст Олена Халімон

Креативний майстер, оператор В’ячеслав Юрченко