«Незламні»: Геннадій Афанасьєв (відео)

1193

Кримчанин, колишній український політв’язень у Росії Геннадій Афанасьєв нещодавно після обміну повернувся в Україну.

Він – один із обвинувачених у справі так званих «терористів групи Сенцова». Його затримали відразу після окупації Криму на одній з вулиць рідного Сімферополя. Після цього Афанасьєва незаконно вивезли до Росії. 24 грудня 2014 року на закритому засіданні Московським міським судом визнаний винним в тероризмі і засуджений до семи років позбавлення волі з відбуванням покарання у колонії суворого режиму.

У цьому випуску «Незламних» Геннадій Афанасьєв розповість про те, що бачив і відчував під час окупації Криму. Що змушувало його, як фотографа-творчу людину, активно протистояти окупантам та як він це робив.

«Я побачив, як гелікоптер зупинився на футбольному полі перед моїм багатоповерховим будинком. На кожній вулиці, на кожному перехресті стояли озброєні люди з автоматами. Наші міста були наповнені кубанськими козаками, невідомо звідки з’явилися люди, які почали кричати, що Крим – це Росія. Коли це сталося, я не злякався, зрозумів: ось, саме той час, коли я можу наздогнати Майдан і доказати, що теж громадянин цієї держави, що не можу сидіти дома і просто дивитися, що коїться. Я повинен стати на захист – як стали люди у Києві, так само я повинен стати на захист у Криму», – розповідає Геннадій.

Також він розкаже про перебування у колонії, від кого отримував підтримку та як повертати Крим під контроль України.

Нагадуємо, що ми продовжуємо проект «Незламні». До участі у ньому запрошуємо усіх, хто пережив гострий період окупації Криму і не боїться про це розказати. Кожен з вас – це окрема унікальна історія, яку ми готові розповісти. Автор ідеї, журналіст Олена Халімон. Креативний майстер, оператор В’ячеслав Юрченко.