Крим: час окупації. Право на віросповідання (відео)

573

Після анексії Криму Росією під особливим контролем  кремлівської та місцевої влади опинилися не лише освіта, культура, засоби масової інформації, а й українські релігійні громади.

Правозахисники наголошують: порушення свободи релігії та віросповідання на півострові стали системними і постійними.

Спробуємо розібратися, якими ж методами новий господар півострову прагне досягти змін у духовному житті кримчан?

Після встановлення контролю над українським півостровом Російською Федерацією життя релігійних громад змінилось кардинально. Все розпочалось з залякування священників, а далі було псування та знищення власності релігійних громад, дискримінація, захоплення храмів.

14 березня 2014 року, за два дні до так званого кримського референдуму, Священик Української Греко-Католицької Церкви в Севастополі Микола Квич на собі відчув всі переваги, які несе окупаційна влада і те як співробітники СБУ  вислуговуються за для теплого місця  у лавах ФСБ  Росії.

Відчули особливе ставлення до себе і представники протестантських релігійних громад. Зокрема ті її служителі, які мали проукраїнську позицію і підтримували українських військових. Пастор кримського представництва «Армії спасіння» Руслан Зуєв отримував погрози, на нього був скоєний напад, після чого йому довелось виїхати і до окупованого Криму він не повернувся. 

Але основними об’єктами тиску та переслідування для так званої кримської влади, що діє під пильним керівництвом кремлівських режисерів, стали Українська православна церква Київського патріархату та ісламська релігійна громада.