«Крим час окупації. Право»: правознавці без права (відео)

1051

Після вторгнення Російської Федерації на півострів, частина кримських правознавців вирішили покинути окуповану територію і переїхати на материкову частину України, щоб вже тут продовжити свою діяльність. Адже жити і працювати в умовах, де не має свободи, може не кожен.

Як зустріла та чи підтримала українська держава на материку кримських правознавців?

Україна і міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконною та засудили дії Росії. На момент початку російської агресії в 2014 році в Криму відповідно до адміністративного поділу України працювали Рада адвокатів Автономної Республіки Криму та Рада адвокатів міста Севастополь, які об’єднували більше двох тисяч адвокатів.

З 2014 року керівництво органів адвокатського самоврядування, фактично в повному складі почало співпрацювати з окупаційною владою. Саме вони стали основою ініціативних груп по створенні Палати адвокатів Криму і Палати адвокатів міста Севастополь, тобто органів в системі російської окупаційної адміністрації кримського півострову.

Українські правозахисники впевнені, що відразу після окупації було доцільно відновити органи адвокатського самоврядування АР Крим та міста Севастополя на континентальній Україні. Але, голова ради адвокатів України  Лідія Ізовітова була категорично проти. На сьогоднішній день очільником Ради адвокатів Автономної Республіки Крим є Павлова Марина Аскольдівна, в той час коли вона є і президентом окупантської «Палати адвокатів Республіки Крим».

Після окупації частина кримських адвокатів відразу залишили територію привласнену Росією, покинувши майно, сім’ї, соціальні зв’язки і переїхали на континентальну Україну.

Українські нотаріуси, які залишились працювати на окупаційну владу – працювали в правовому полі Російської Федерації на основі українського законодавства.

Нещодавно військова прокуратура Центрального регіону України повідомила, що Печерський районний суд Києва розгляне справи п’ятьох українців, яких підозрюють у державній зраді. Це стосується тих військовослужбовців, які не виїхали на материкову частину України після окупації півострову.

Певна частина правознавців на сьогодні так і залишаються в структурі окупаційної адміністрації, судів, прокуратури, поліції на півострові. Але рано чи пізно, ці люди будуть притягнені до кримінальної відповідальності за свої злочини спрямовані проти територіальної цілісності і незалежності української держави.

Над програмою працювали:

Керівник проекту – Людмила Щекун,

Автор та ведуча – Ліна Голуб,

Оператор-монтажер – В’ячеслав Юрченко

SHARE