Крим: час окупації. Право бути громадянином України (відео)

735

  Що означає бути громадянином своєї держави? Насамперед, любити, поважати, захищати її права та дотримуватись їх. Все це було, поки Російська Федерація не вирішила зробити частину українських людей своїми в’язнями. Тепер для того, щоб зберегти та отримати українське громадянство в Криму, потрібно пройти ряд важких процедур.  

      Варто пам’ятати, що усі обмеження прав людини мусять бути пропорційними, а не насильницькими. Зробити людей своїми в’язнями – основне завдання країни-агресора.

Права людини – це морально-правовий фундамент всього суспільства, там, де вони порушуються, виникають серйозні військові конфлікти, що створюють насторожливість і загрозу. Пройшло два  роки, з того моменту, як російські військові окупували  Крим. За цей час люди вже до кінця зрозуміли та відчули на собі введення насильницьких методів, якщо ти відмовляєшся бути громадянином Російської Федерації.

Примусова переєстрація всіх документів за російськими вимогами, прийняття громадянства. Росія робить все, щоб кримчани були юридично пов’язані з нею. Цим вона позбавляє всіх зв’язків з Україною. Безліч людей впевнено відмовляються брати громадянство країни-агресора. Щоб це документально затвердити стоять в довгих чергах.

     У вірних громадянству України не легке життя, воно стосується і категорії дітей, що досягли 16 років. З огляду на закони України, ніяких перешкод немає. Батьки можуть отримати паспорт дитини у територіальному підрозділі Державної міграційної служби. Здавалось би все просто, якщо не вдаватись в деталі. Сам механізм отримання українського паспорта для дітей дуже важкий, який вимагає великих фінансових затрат.

        Важливим питанням також залишається реєстрація народження та смерті. В громадський організації «Правозахисна група 20 лютого» пояснили, що з прийняттям в лютому 2016 року змін до Цивільного процесуального кодексу України щодо встановлення факту народження або смерті на тимчасово окупованій території України, ситуація в цій сфері змінилась на краще.

   Також в громадській організації «Правозахисна група 20 лютого» розповіли  про ще одну важливу проблему.  Це потенційна загроза певного юридичного колапсу в питаннях ідентифікації фізичних осіб у майбутньому.

    Ми бачимо ряд проблем, які виникли після окупації Криму, які вимагають негайного вирішення. За два роки нічого не змінилось. Ні Росія, ні Україна ці питання поки не піднімає, що в майбутньому призведе до тотальної анархії. Насильницьке нав̓язування  російського громадянства є основною причиною цих проблем.

SHARE