Крим: час окупації. Право на освіту (відео)

733

Окупація півострову наклала свій руйнівний відбиток та безповоротно змінила життя  сотень тисяч юних кримчан, які народились і виросли в Незалежній Україні. Окупаційна машина без зволікань за досить короткий проміжок часу перевела освітню систему Криму на російські стандарти: кардинально змінила зміст гуманітарних дисциплін, систему оцінювання знань, півострів повернувся до «радянської» 5-ти бальної системи, крім того в російському освітньому просторі не знайшлося місця для навчання рідною мовою.  Але з особливим запалом російські чиновники за підтримки місцевої влади знищували і знищують все, що нагадує про Україну, зокрема, україномовні класи та школи.

Кримські чиновники заявляють про те, що різке падіння інтересу до україномовної освіти з боку батьків та дітей є закономірним, оскільки останні не бачать в тому перспективи. Існування ж такої перспективи щодня підживлюють адміністрації шкіл та вчителі, які не гребують натякати батькам, на негативні наслідки для їх дітей, якщо ті будуть вимагати відкриття українських класів, чи то вивчення української мови як предмету. Тому за рік картина з україномовною освітою стала просто разючою.

 

У цій передачі ми будемо говорити про те, як і чому знищується україномовна освіта в окупованому Криму. А також про те, що ж роблять центральні органи влади України для забезпечення прав кримчан на отримання української освіти.

 

SHARE