Битва за кримських дітей: громадські активісти об’єднали зусилля з Міносвіти (відео)

697

«Кримські громадські організації прийняли рішення об’єднатися для того, аби спробувати розробити адвокаційну та інформаційну кампанії, щоб у 2016 році кримські діти змогли вступити до українських вишів, – повідомила під час роботи круглого столу, що відбувся в Києві, Валентина Потапова, координатор освітніх програм  ЦГП «Альменда», – Те, що ми зараз робимо можна назвати битвою за кримських дітей між Україною та Росією».

Як зазначила пані Валентина, наразі, при Міносвіти України створено робочі групи, до роботи яких долучилися і представники кримських громадських організацій. Робочі групи працюють у трьох напрямках. «Перший – зміни у законодавчій базі України та приведення у відповідність нормативно-правових актів, другий – технічний, оскільки ми робимо ставку на онлайн-освіту, то повинні дуже добре розуміти, яким чином ця послуга буде надаватися і третій – методично-педагогічний, який направлений на створення програм, аналіз вже існуючих програм, вивчення можливості, аби кримські діти сьогодні не здавали ті предмети, які так чи інакше подібні до російських (математика, фізика, хімія…)», – констатувала координатор освітніх програм.

В найближчих планах розпочати перемовини з депутатами, аби в бюджеті України були закладені кошти на ті програми, які дадуть можливість кримчанам навчатися на материковій частині України. Також паралельно буде проводитися дуже серйозна інформаційна кампанія, щоб у фіналі роботи збільшити у рази кількість дітей з окупованого півострову у вишах України.  «Наша основна мета – це діти, які, закінчуючи школу в окупованому Криму, мали б змогу виїхати на материкову Україну і отримати тут освіту», – сказала представниця ЦГП «Альменда».

SHARE

1 COMMENT

Comments are closed.