Ультрас “Таврії”: ми хотіли міняти країну на краще, ми не могли бути відірвані від народу України (відео)

568

Олег, ультрас футбольного клубу «Таврія» (Сімферополь), згадує про початок окупації півострову. Розповідає про те, як футбольні фанани стали на бік кримського Євромайдану, намагаючись захистити учасників мирних акцій протесту за європейське майбутнє України. А  згодом разом з громадським рухом «ЄвромайданКрим» виступили проти окупації Криму.

«Ультрас «Таврії» спочатку почали виходити на акції під час Революції гідності. Ми були проти режиму Януковича, адже нас так само давила міліція, СБУ. Взагалі було бажання міняти нашу країну на краще, тому ми не могли бути відірвані від народу України – це стосується не лише кримських ультрас, це стосується ультрас всієї України», – зазначив Олег.

Підтримака євромайданівського руху та опір окупації не пройшли для футбольних фананів безслідно: представники силових структур їх затримували, приходили до дому, на навчання, де проводили профілактичні бесіди.

«Після того як анексія відбулась, багато хлопців виїхали з півострову, в тому числі і я, не чекаючи на «референдум», оскільки на одних здійснювався тиск, а інші виїжджали з ідеологічних міркувань.  Хлопці не засиджувалися на материку, адже розпочалася вже активна війна на Донбасі,  вони пішли захищати свою країну», – згадує ультра «Таврії».

Місцева окупаційна влада «дбайливо» відстежує місцеперебування кримських ультрас. Поки вони воюють на Донбасі, то у Криму на них завели кримінальні справи, а місцеві суди винесли декому з хлопців заочні вироки: 15 років позбавлення волі.

Нагадуємо, ми продовжуємо проект «Незламні». До участі у ньому запрошуємо усіх, хто пережив гострий період окупації Криму і не боїться про це розказати. Кожен з вас – це окрема унікальна історія, яку ми готові розповісти.

Автор ідеї, журналіст Людмила Щекун. Креативний майстер, оператор В’ячеслав Юрченко.

SHARE