В Криму невідомі побили доньку та дружину політв‘язня Кремля Приходька

78

Інформацію про побиття родини Приходька оприлюднив у Facebook голова ВО «Свобода» Олег Тягнибок: 

«В окупованому Криму здійснено напад на доньку та дружину в‘язня Кремля Олега Приходька. Невідомі жорстоко побили жінок біля їхнього будинку за підтримку Олега. Вимагаємо офіційної реакції української влади! Нагадаю, Олег Приходько — корінний кримчанин. До окупації Криму очолював Сакську міську організацію ВО «Свобода». Після вторгнення московитів не зміг залишити півострів через стан здоров’я рідних. У жовтні 2019 року московські спецслужби разом із представниками місцевої окупаційної «адмінстрації» викрали та ув’язнили побратима. Тільки за те, що був свободівцем, тримав вдома свободівський прапор, портрети Бандери й Шухевича. У квітні 2020 року Олега вивезли на територію РФ — до Ростовського СІЗО №1, де помістили в одиночну камеру «смертників». Сьогодні у побратима значні проблеми зі здоров’ям. Майже зник слух, послабився зір, загострилися хронічні недуги. Тим часом путінські прокурори вимагають ув’язнити його на 11 років в колонії суворого режиму за «тероризм».

Також Тягнибок нагадав, що коли Приходька затримали, він звернувся із заявою до президента, голови СБУ та генерального прокурора та вимагав відкрити кримінальне провадження за фактом викрадення та скерувати звернення від президента в ООН з вимогою невідкладно визнати Олега заручником міжнародного терористичного угруповання. Це дозволило б повернути його додому в найкоротші терміни (за подібною схемою раніше визволили полонених українських моряків). Через 4 місяці заяву доєднали до іншої справи — про переслідування Приходька, яка була відкрита ще за рік до його ув‘язнення. І забули.

«Державна влада кинула Олега напризволяще. Побратима не вносять ні в списки на обмін, ні в списки тих, чиїм родинам з бюджету держави передбачають фінансову допомогу. Фактично єдиний, хто нині займається захистом Олега — найнятий нами адвокат», – підсумував лідер «Свободи».

«Просто ув’язнити мало. В окупованому Криму невідомі жорстоко побили дружину та доньку в’язня Кремля Олега Приходька. Побили просто біля їхнього будинку за публічну підтримку політв’язня – батька та чоловіка. В самого Олега Приходька у в’язниці майже зник слух, погіршився зір, загострилися хронічні хвороби. Але, попри це, російські прокурори вимагають для нього 11 років ув’язнення. За абсолютно сфабрикованими обвинуваченнями в безглуздій справі», – написав на своїй сторінці кримчанин Олег Сенцов.

Інформаційна служба КРУК «Український голос Криму» повідомила, що Крайова Рада Українців Криму (надалі КРУК) скерувала лист до керівництва Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України розглянути питання щодо надання фінансової допомоги незаконно ув’язненому в Росії кримчанину Олегу Приходьку та його родині, що мешкає на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим.

З публічних джерел стало відомо про те, що нещодавно був розгляд на одному із засідань «Міжвідомчої комісії з розгляду питань, пов’язаних з визнанням осіб такими, що були позбавлені свободи внаслідок збройної агресії проти України, та здійсненням заходів, спрямованих на їх соціальний захист» питання про надання допомоги українцю Олегу Приходьку. Але з незрозумілих причин питання до сих пір не вирішено належним чином.

«Ми звертаємо, в черговий раз, увагу державних установ щодо порушення прав та свобод українців в тимчасово окупованому Криму. Ми не повинні замовчувати ті факти, ті злочини, що вчиняє країна-агресор. Необхідно здійснювати ефективну державну політику щодо захисту прав українців в Криму на міжнародному рівні. Ми повинні швидко реагувати і здійснювати реальні заходи без популістичних слів стурбованості. Дія – це наша найефективніша зброя в захисті», – зазначив представник Крайової Ради Українців Криму, головний редактор газети «Кримська світлиця» Андрій Щекун.

Він також повідомив про те, що сьогодні як уповноважений від КРУК надіслав офіційний лист до Міністерства з питань реінтеграції ТОТ України.

Нагадаємо, 18 червня у Південному окружному воєнному суді, що у місті Ростов-на-Дону (Росія), почався розгляд «справи Олега Приходька» по суті.

Кримчанина Приходька затримали 10 жовтня 2019 року. ФСБ звинуватила його у підготовці терористичного акту та незаконному виготовленні вибухових речовин, і йому висунули обвинувачення у «незаконному придбанні, передачі, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин або вибухових пристроїв». 5 лютого Приходька також звинуватили у плануванні вибуху в будівлі генерального консульства Росії у Львові.

До цього Олега Приходька так званий «Сакський районний суд Криму» 25 червня оштрафував на дві тисячі рублів, і визнав винним за частиною першою статті 20.3 кодексу Росії про адміністративні правопорушення. У постанові «суду» зазначено, що «Приходько шляхом доступу третіх осіб до цих предметів і документів пропагує і публічно демонструє нацистську атрибутику і символіку». Приходько не раз наголошував, що атрибутика «антикварна» та «сувенірна».

8 лютого 2019 року співробітники ФСБ провели обшук у Приходька та вилучили українську символіку, портрет Степана Бандери, прапори партії «Свобода», червоно-чорні прапори, техніку і домашні CD-диски. Після обшуку Приходька відвезли до Сімферополя, де допитували, розпитуючи про його діяльність і зв’язки на материковій частині України.

Зазначимо, що Приходька було внесено до списку екстремістів Росфінмоніторингу ще у грудні 2019 року, але навіть у рамках російської правової системи включення в перелік Росфінмоніторингу є можливим лише тих громадян, у яких вирок набув законної сили.

Через арешт Олега Приходька в Криму українська Прокуратура Автономної Республіки Крим почала кримінальне провадження за ч. 1 ст. 146 КК України (незаконне позбавлення волі).

16 грудня 2020 року відбулося чергове засідання суду у російському Ростові-на-Дону у справі незаконно ув’язненого кримчанина Олега Приходька. Під час засідання російський прокурор вимагав 11 років колонії суворого режиму для кримчанина Олега Приходька.

Ольга ГЕРАСИМЧУК

SHARE