UA EN

28 Березня 2024

Львів’янам розкажуть про українські сторінки історії Криму

7 березня 2015 року о 16.00 у Першій Львівській Медіатеці (вул. Мулярська, 2а) відбудеться відкрита лекція на тему «Український національний рух у 1917-1920 роках у Криму». Виступатиме Андрій Іванець – кримський історик, учасник кримського проекту «Діалог істориків», координатор ГО «Таврійська гуманітарна платформа», автор книги «Кримська проблема в діяльності УНР періоду Директорії (кінець 1918-1920 років)».

Ідея започаткувати проведення циклу зустрічей, присвячених історії українців у Криму, в організаторів заходу визрівала давно. Адже, на їх думку, жителям материкової України бракує інформації, як про Крим, що живе в окупації, так і про історію півострову та внесок етнічних українців у його розбудову. «Досить часто люди, коментуючи заходи організовані вимушеними переселенцями з Криму, пишуть у соціальних мережа дивні та образливі коментарі. Щось на кшталт: обрали Росію от там і живіть, або – пізно щось кричати, раніше треба було щось робити, – з сумом констатує Любов Калмакова, одна з організаторок заходу. – Мені здається що такі думки виникають у людей, через брак інформації про історію Криму. А знаючи історичні факти можна, склавши пазли до купи, зрозуміти, чому так легко пройшла для Росії окупація Криму. Із-за білих інформаційних та історичних плям, через відсутність розуміння повної картини, виникають стереотипи, що в Криму проживають тільки етнічні росіяни, чи кримські татари. А потім ми маємо «город русской славы», але ж мало хто знає, що та слава побудована на крові етнічних українців».

У планах організаторів проведення цілої низки  лекцій, які будуть присвячені післявоєнному періоду  в Криму, вкладу етнічних українців у відбудову півострову, про 23 роки життя Криму  у незалежній України і до сьогодення… Вони впевненні, що слухаючи істориків, які апелюють історичними фактами, не нав’язують суб’єктивної думки, львів’яни зможуть зрозуміти кримчан: їх біль та сум за малою батьківщиною. А це означає, що менше буде градус агресивності і більше буде конструктивних пропозицій та адекватної реакції на новини про Крим в умовах окупації. Також стане зрозумілим чому півострів приречений, в хорошому розумінні цього слова, бути з материком разом в соборній єдиній Україні.

«Тема Криму повинна бути актуальною завжди, бо нам ще треба буде його повертати заради безпеки нашої держави у майбутньому, а також заради того, щоб міжнародне право та міжнародні інституції таки мали сенс», – переконана кримчанка Люба Калмакова.
Захід відбудеться за підтримки ГО «Кримський центр ділового та культурного співробітництва «Українській Дім», ГО “Союз вимушених переселенців”,  Першої Львівської Медіатеки. Інформаційний партнер – ІА «Голос Криму».