У Приходька погіршився стан здоров’я

17

У кримчанина Олега Приходька, який знаходиться в ростовському СІЗО, погіршився стан здоров’я. Про це повідомив його адвокат Сергій Лєгостов після побачення з підзахисним, повідомляє сайт Кримської солідарності.

«Побачення відбулося через скло за допомогою телефонного зв’язку. Після застуди у Приходька з’явилося ускладнення – проблеми зі слухом. Йому призначені антибіотики, але поліпшень не спостерігається. Відносини з адміністрацією СІЗО у нього нейтральні», – розповів Лєгостов.

Також, адвокат Сергій Лєгостов повідомив у коментарі ЗМІ, що Південний окружний військовий суд міста Ростова-на-Дону на засіданні 17 листопада підтримав два клопотання сторони захисту.

«Це були два клопотання, які захист вважає дуже важливими. Перше – це про допит дуже важливого свідка, якого чомусь у процесі слідства не знайшли і не допитали. А друге – це клопотання про встановлення місцеперебування абонента того телефону, який, як вважає захист, був підкинутий Олегу Приходьку під час обшуку в його будинку», – пояснив адвокат.

Під час засідання було допитано свідка з боку обвинувачення. Це один зі співробітників телефонної компанії «МТС». Адвокати називають цей допит «формальним» і пояснюють, що даних про місцеперебування телефону поки немає. А компанія «МТС» не надала їх, посилаючись на те, що в Криму зараз працюють інші телефонні оператори.

На судовому засіданні також були присутні дружина і донька Олега Приходька, які приїхали на суд з Криму.

Наступне судове засідання призначене на 24 листопада.

Нагадаємо, 18 червня у Південному окружному воєнному суді, що у місті Ростов-на-Дону (Росія), почався розгляд «справи Олега Приходька» по суті.

Кримчанина Приходька затримали 10 жовтня 2019 року. ФСБ звинуватила його у підготовці терористичного акту та незаконному виготовленні вибухових речовин, і йому висунули обвинувачення у «незаконному придбанні, передачі, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин або вибухових пристроїв». 5 лютого Приходька також звинуватили у плануванні вибуху в будівлі генерального консульства Росії у Львові.

До цього О.Приходька так званий «Сакський районний суд Криму» 25 червня оштрафував на дві тисячі рублів, і визнав винним за частиною першою статті 20.3 кодексу Росії про адміністративні правопорушення. У постанові «суду» зазначено, що «Приходько шляхом доступу третіх осіб до цих предметів і документів пропагує і публічно демонструє нацистську атрибутику і символіку». Приходько не раз наголошував, що атрибутика «антикварна» та «сувенірна».

8 лютого 2019 року співробітники ФСБ провели обшук у Приходька та вилучили українську символіку, портрет Степана Бандери, прапори партії «Свобода», червоно-чорні прапори, техніку і домашні CD-диски. Після обшуку Приходька відвезли до Сімферополя, де допитували, розпитуючи про його діяльність і зв’язки на материковій частині України.

Зазначимо, що Приходька було внесено до списку екстремістів Росфінмоніторингу ще у грудні 2019 року, але навіть у рамках російської правової системи включення в перелік Росфінмоніторингу є можливим лише тих громадян, у яких вирок набув законної сили.

Через арешт Олега Приходька в Криму українська Прокуратура Автономної Республіки Крим почала кримінальне провадження за ч. 1 ст. 146 КК України (незаконне позбавлення волі).

Ольга ГЕРАСИМЧУК

Фото: Кримська солідарність

SHARE