Церква і війна: як довго ще існуватиме українська церква в окупованому Криму?

53

Планомірне знищення Української православної церкви Київського Патріархату (сьогодні ПЦУ) в Криму почалося відразу після незаконної анексії півострова Російською федерацією. Церква та її очільник архієпископ Климент публічно засудили російську агресію в Криму, брали участь у захисті українських військових частин під час окупації та стали єдиним осередком українства, який зберігся після 2014 року. За майже 6 років окупації Криму відбувалися залякування священників та розмови з ними щодо «співпраці» на російські спецслужби, численні суди та юридичний тиск, фізичні перешкоджання та захоплення храмів з викраданням церковного майна. Правозахисники та релігієзнавці переконані, що Кремль порушує в окупованому Криму основоположні релігійні права людини та чинні міжнародні документи, що їх захищають.

Управління Кримської Єпархії УПЦ КП у 2014 році принципово відмовилось від перереєстрації в Криму за російським законодавством, – країни, що незаконно анексувала кримський півострів. Фактично, ця відмова стала приводом для переслідування священнослужителів і віруючих УПЦ КП та захвату майна церков, що діяли і діють на тимчасово окупованій території згідно чинного законодавства України.

Наслідком тиску на релігійну громаду протягом років тимчасової окупації території Криму стало різке зменшення парафій  та священиків УПЦ КП. До окупації на Кримському півострові налічувалось 49 релігійних громад (парафії, місії, братства, монастир), наразі залишилось – 7. А з 23 священнослужителів на півострові продовжують свою роботу лише 4.

 Повну версію статті читайте за посиланням:https://coordradacrimea.website/uk/cerkva-i-vijna-jak-dovgo-shhe-isnuvatime-ukrainska-cerkva-v-okupovanomu-krimu/

SHARE