Свобода висловлювання думки в Криму – нові факти злочину

121

Кримська правозахисна група (КПГ) у червні цього року здійснила моніторинг мовлення на півночі Кримського півострову. Результати моніторингу задокументували істотне погіршення ситуації з сигналом українських радіостанцій. Про це йдеться у Моніторинговому огляді, що підготовлено Кримською правозахисною групою на підставі матеріалів, зібраних у червні 2021 року

Активісти правозахисної організації засвідчили те, що українське мовлення було доступно тільки у 8 з 19 населених пунктів (у березні це було — в 13 з 19).  «Більш того, радіостанція Міністерства оборони РФ «Зірка» повністю заглушила своїм сигналом українське радіо «НВ», зазначається на інформаційному ресурсі КПГ.

Моніторинг також здійснювався відносно доступу до українських інтернет-ресурсів. У результаті 12 провайдерів у 12 населених пунктах цілком блокують 18 українських сайтів. Ще 9 інформаційних сайтів досяжні лише в деяких населених пунктах.

Окрім цього, в розділі Свобода висловлювання думки зазначені порушення проти журналістів та їх редакційної діяльності в Криму. Так, 15 червня суддя «Залізничного районного суду Сімферополя» Олена Тощєва залишила чинним рішення про штраф у розмірі 4000 рублів щодо головного редактора газети «Qırım» Бекіра Мамутова. Його звинуватили за ст. 13.15 КпАП РФ за публікацію в кримськотатарській газеті промови Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша.

Ще одним фактом порушення свободи слова зафіксовано правозахисниками те, що 28 червня особи, котрі відмовилися назватися, не пропустили кореспондента інтернет-видання «Грані.ру» до будівлі «Кримського гарнізонного військового суду» на судове слухання у «справі кримських мусульман» (алуштинська група). Свою відмову в пропуску вони мотивували тим, що журналіста й слухачів не було в списках. Свідки повідомили, що ці особи є охоронцями Кримського інженерно-педагогічного університету, розташованого за тією ж адресою, що й «Кримський гарнізонний військовий суд».

Детальніше про результати моніторингу на сайті КПГ

Олекса БЕСКИД

SHARE