Судно кримської компанії «Чорноморнафтогаз» Мексика вирішила повернути Україні

604

Фінансова прокуратура Мексики зняла арешт судна Титан-2, яке належить кримській компанії ПАТ «Державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз». Повідомляється на сайті НАК «Нафтогаз України».

«Це перший випадок, коли уповноважений орган іншої країни офіційно визнав право властності ПАТ «ДАТ «Чорноморнафтогаз», перерєстрованого у Києві у 2014 році після окупації АР Крим Росією, на майно Чорноморнафтогазу», – йдеться у повідомленні.

Наразі судно перебуває у пошкодженому стані внаслідок урагану, мексиканська Служба відчуження майна (SAE) вживає заходів для його зняття з мілини та відведення в безпечне місце.

Рішення щодо подальшого використання Титану-2 , унікального судна, щорозраховане на виконання специфічних виробничих завдань – монтаж-демонтаж плаваючих бурових платформ та їх обслуговує, має бути прийнято Урядом України. Відповідні пропозиції Нафтогаз надіслав до Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

Також Російській Федерації було вручене офіційне письмове повідомлення НАК «Нафтогаз України» про інвестиційний спір в рамках двосторонньої угоди про взаємний захист інвестицій між Росією та Україною. Цей спір викликаний незаконним захопленням Російською Федерацією інвестицій групи Нафтогаз на території Криму.

У відповідності до умов угоди, Нафтогаз надіслав офіційний запит щодо проведення консультацій та переговорів з представниками Російської Федерації з метою вирішення спору. В разі, якщо спір не буде розв’язано шляхом переговорів, Нафтогаз має намір передати його на розгляд арбітражу.

SHARE