Студентам-переселенцям необхідно звернутися до своїх навчальних закладів, аби отримувати соціальну стипендію з 1 січня (документ)

2189

З 1 січня 2017 року набрала чинності Постанова Кабінет Міністрів України № 1045 від 28.12.2016 «Деякі питання виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів».

Цим документом передбачено запровадити з січня цього року виплату соціальних стипендій органами соціального захисту населення через вищі навчальні заклади таким категоріям студентів:

– дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування;

– особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

– шахтарям, які мають стаж підземної роботи не менш як три роки;

– особам, батьки яких є шахтарями, що мають стаж підземної роботи не менш як 15 років або загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали інвалідами І або ІІ групи;

– особам, які визнані учасниками бойових дій та їхнім дітям; – дітям, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів;

– дітям, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадського протесту;

– дітям, які є внутрішньо переміщеними особами.

Постановою затверджено Порядок надання соціальної виплати, де зазначений  чіткий перелік документів.

Зокрема, для  того аби отримати цю виплату студент-переселець повинен, згідно з пунктом 5 Постанови, звернутися до вищого навчального закладу за місцем навчання із заявою, в якій зазначити такі відомості: прізвище, ім’я та по батькові; число, місяць, рік народження; зареєстроване та фактичне місце проживання; підстава для отримання соціальної стипендії.

До заяви додаються копії таких документів: паспорт громадянина України; свідоцтво про народження дитини; довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (не додається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відповідну відмітку в паспорті); студентський квиток; копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Важливо! Для студентів вищих навчальних закладів, які звернуться у період з січня по березень 2017 р. за наданням соціальних стипендій, зазначені стипендії будуть призначені з 1 січня 2017 р.

Детальний Порядок нарахування соціальної стипендії дивіться за посиланням: акти Кабінету Міністрів України.

SHARE