Посольство США в Україні: «Ми стверджуємо наріжну істину: Крим – це Україна»

16

Посольство США на своєму офіційному сайті оприлюднило заяву Державного секретаря Ентоні Блінкена з нагоди сьомих роковин окупації Кримського півострову. 

«Сполучені Штати заявляють про солідарність з Україною у зв’язку із сьомими роковинами вторгнення та захоплення Криму Росією — нахабного заперечення сучасного міжнародного порядку. Ми стверджуємо наріжну істину: Крим – це Україна»,  – наголошується у заяві.

Державний секретар Посольства США в Україні закликав Росію «негайно припинити окупацію Криму, звільнити всіх українських політичних в’язнів, яких вона несправедливо утримує, та повернути Україні повний контроль над півостровом. Ми також закликаємо Росію припинити агресію на сході України. Санкції США проти Росії у відповідь на її агресію на сході України та захоплення Криму залишатимуться чинними, доки Росія не змінить курс. США не визнають і ніколи не будуть визнавати заявлену Росією анексію Криму».

Крім того, у заяві Посольства зазначається, що США «вітають нову ініціативу України «Кримська платформа» та сподіваються на продовження співпраці з Україною і нашими союзниками й партнерами щодо припинення окупації Росією Кримського півострова та її агресії на сході України».

У День спротиву російські окупації, 26 лютого, Посольство США в Україні вкотре наголосило на тому, що США ніколи не визнають заявлену Росією анексію півострова і будуть надалі  виступати разом з Україною проти агресивних дій Росії.

«Ми продовжуватимемо працювати над тим, щоб притягнути Росію до відповідальності за її зловживання та агресію в Україні. Ми також продовжуватимемо вшановувати надію, подаровану Революцією Гідності, та мужність українського народу, який на Майдані протистояв снайперському  вогню й силовикам, вимагаючи нового початку для своєї країни. Сполучені Штати так само вірять у перспективу України, і ми підтримуємо всіх, хто працює задля мирного, демократичного і заможного майбутнього своєї країни», – йдеться у повідомленні дипломатичного відомства.

Олександра НЕЗВАНА

SHARE