Штраф за згадку про Меджліс

96

20 квітня 2021 року головного редактора газети «Qirim» Бекіра Мамутова так званий «Київський районний суд» м. Сімферополя визнав винним у скоєнні адміністративного правопорушенні та зобов’язав сплатити штраф у розмірі 4 тисяч рублів. Повідомляє Кримська правозахисна група.

Вина керівника полягала у тому, що він, оприлюднивши на шпальтах видання доповідь Генерального Секретаря ООН, в якому згадувався Меджліс кримськотатарського народу, не зробив примітку, як того вимагає російське законодавство, що діяльність організації є забороненою в Російській Федерації, оскільки вважається за екстремістську.  У зв’язку з чим Роскомнагляд подав до суду на редактора газети.

Нагадаємо, у тексті Резолюція ГА ООН від 19.12.2016 № 71/205 «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі (Україна)» зафіксовано факти порушення прав людини та дискримінацію окремих етнічних і релігійних груп на ТОТ АРК. Міжнародна інституція закликала РФ виконувати свої зобов’язання як окупуючої держави, звільнити незаконно засуджених громадян України, відмінити рішення про визнання екстремістською організацією Меджлісу кримськотатарського народу, забезпечити в Криму безпечні умови для роботи правозахисників і журналістів, тощо.

Ксенія ВІЛІНСЬКА

SHARE