Санкції будуть залишатися в силі поки не буде відновлено територіальну цілісність України

201

29 квітня, на засіданні Постійної ради у Відні Тимчасова повірена у справах США в ОБСЄ Кортні Острієн заявила, що порушення прав людини в окупованому Криму стали повсякденним явищем і закликала РФ звільнити всіх політичних в’язнів. Про це йдеться на інформаційному ресурсі Місії США в ОБСЄ.

«На жаль, в окупованому Росією Криму порушення прав людини стали повсякденним явищем. Кримські татари, етнічні українці та інші особи стають об’єктами переслідування окупаційної влади і піддаються цькуванню, затриманню, тюремному ув’язненні і навіть тортурам за протидію російській окупації та мілітаризації півострова», – зазначила у своє виступі Тимчасова повірена у справах США в ОБСЄ.

Кортні Острієн заклика Москву звільнити всіх українських політичних в’язнів, яких вона утримує, та припинити окупацію Криму і вивести свої війська, техніку та обладнання зі східної України.

Також у виступі представник США в ОБСЄ наголосила на  тому, що Росія продовжує активно перешкоджати мирному процесу, а в останній місяць вона прагнула посилити напруженість на місцях, заперечуючи, що є стороною конфлікту, і наполягаючи на помилковій версії про те, що Росія є неупередженим посередником.

«В останні тижні Росія мобілізувала велику кількість своїх військ уздовж кордону з Україною і в окупованому Криму, одночасно висуваючи безглузді звинувачення в тому, що Україна несе відповідальність за ескалацію напруженості…

…Ми бачили повідомлення про те, що Росія почала відводити частину своїх військ від кордонів України. Повне виведення додаткових військ і озброєнь, зосереджених Росією в окупованому Криму і навколо України, був би дуже довгоочікуваною подією. З огляду на той факт, що Росія зробила аналогічні заяви в 2014 році безпосередньо перед розв’язуванням семирічної агресії, Сполучені Штати будуть пильно стежити за ситуацією і підтримувати тісний контакт з нашими українськими колегами та іншими партнерами, а також з колегами з країн-союзниць», – зазначила у своє виступі Кортні Острієн.

Під час промови вона наголосила на тому, що США повністю підтримує суверенітет і територіальну цілісність України.

«Ми не визнаємо і ніколи не визнаємо спробу анексії Криму Росією. Ми приєднуємося до наших європейських й інших партнерів та підтверджуємо, що наші пов’язані з Україною санкції щодо Росії будуть залишатися в силі до тих пір, поки Росія повністю не реалізує свої зобов’язання в рамках Мінських угод і не поверне Україні повний контроль над Кримом», – зазначила Тимчасова повірена у справах США в ОБСЄ.

Ксенія ВІЛІНСЬКА

SHARE