Прокуратура повідомила про підозру «начальнику відділу Кримпатріотцентру»

74

Прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополя повідомила про підозру  у порушенні законів та звичаїв війни так званому «Начальнику відділу Кримпатріотцентру”. Він здійснював реалізацію політики держави – окупанта, спрямованої на пропаганду військової служби в армії РФ серед української молоді на півострові.

«За процесуального керівництва прокуратури автономії повідомлено про підозру «начальнику відділу патріотичного виховання Регіонального центру з підготовки до військової служби і військово-патріотичного виховання» («Кримпатріотцентр») за ч. 1 ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв війни)», – йдеться у повідомленні пресслужби прокуратури АР Крим та міста Севастополя.

Також, досудовим розслідуванням встановлено, що підозрюваний після окупації півострова Російською Федерацією, був активним учасником незаконного збройного формування «Самооборона Криму». Пізніше, з 2018 року перебуваючи на посаді «начальника відділу Кримпатріотцентра», здійснював реалізацію політики держави-окупанта, спрямованої на пропаганду військової служби в армії РФ серед української молоді на півострові.

Підозрюваний безпосередньо організовував та здійснював серед дітей і підлітків заходи «військово-патріотичного виховання» щодо їх підготовки з основ військової служби в освітніх установах і навчальних закладах. Вказаний громадянин неодноразово виступав в засобах масової інформації з метою популяризації зазначеної політики серед кримчан. 

«Політика РФ щодо мілітаризації  півострова та його мешканців, носить систематичний і широкомасштабний характер. Значна частина такої політики спрямована саме на дітей, які легко піддаються впливу, а враховуючи обов’язковість частини програм «військово-патріотичного виховання» у молоді фактично не лишилося вибору окрім як служити в армії держави-окупанта. При цьому, здійснення серед цивільного населення, у тому числі молоді, пропаганди добровільного вступу до армії держави-окупанта заборонено статтею 51(1) Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року та є серйозним порушенням норм міжнародного гуманітарного права» – зазначив керівник прокуратури АР Крим та міста Севастополя Ігор Поночовний.  

Досудове розслідування здійснюється СВ СБУ в АР Крим (з дислокацією у м. Херсон).

Нагадаємо, раніше українські правозахисні організації спільно з Представництвом Президента в АРК і Севастополя повідомили, що зібрали дані про «причетних до мілітаризації дітей» в окупованому Криму. У списку 12 осіб: від так званих кримських міністрів освіти до вчителів шкіл. Серед них – «ексміністерка освіти, науки і молоді Республіки Крим» Наталія Гончарова та Валентина Лаврик (діюча «міністерка освіти»), «начальник Управління освіти адміністрації м. Ялти» Ренард Кутковський, «директорка департаменту освіти і науки м. Севастополя» Олена Богомолова та інші. Проаналізуємо як здійснюють мілітаризацію окремі з вищезазначених осіб.

Окрім того, у списку присутня Ірина Клюєва – так звана «Уповноважена з прав дитини в Республіці Крим» також є у списку. Виконуючи посадові обов’язки в окупаційних органах влади так званого «Уповноваженого з прав дитини в Республіці Крим» замість захисту прав дитини долучилась до проведення політики мілітаризації дітей та сприяння поширенню так званих військово-патріотичних рухів держави-окупанта.

Наталія Трещева, так званий директор муніципальної бюджетної освітньої установи «Школа-гімназія №10 ім. Е.К. Покровського». З 2016 року розпочала активну роботу над запровадженням у школі перших в тимчасово окупованому Криму козачих класів. Особливістю таких класів є постійне носіння учнями (юнаками) військової форми (характерної для російських козачих формувань) та виховання на основі православної віри та любові до Росії. У 2016 році до такого класу було набрано 32 учні. У 2017 році в школі створено Маріїнський козачий клас (виключно для дівчаток).

Ренард Кутковський – так званий начальник управління освіти адміністрації міста Ялти Республіки Крим. Виконуючи посадові обов’язки в підконтрольному окупаційній владі органі освіти видав Наказ 193/01-05 від 08.05.2019 «Про проведення навчальних зборів з юнаками 10-х класів загальноосвітніх установ муніципальної освіти міський округ Ялта Республіки Крим», яким з метою виконання практичної частини програми курсу «Основи військової служби» наказав керівникам загальноосвітніх установ організувати проведення навчальних зборів з юнаками 10-х класів на базі загальноосвітніх установ муніципальної освіти міський округ Ялта Республіки Крим в період з 27.05.2019 по 31.05.2019.

Володимир Кривошеєв, який у м. Джанкой та Джанкойському районі активно сприяє мілітаризації дітей та освітнього процесу. Працюючи в так званій Муніципальній освітній установі «Школа-гімназія №6» міста Джанкоя» учителем історії, суспільствознавства та основ безпеки життєдіяльності створив та очолює місцевий осередок всеросійського дитячо-юнацького військово-патріотичного руху «Юнармія». У той же час з метою посилення розвитку військово-патріотичного руху держави-окупанта серед дітей, у 2016 році заснував так званий «Центр військово-патріотичного виховання та науково-технічної творчості молоді «Сиваш». Поєднуючи професію вчителя з роллю засновника військово-патріотичного центру та керівника місцевого осередку військово-патріотичного руху «Юнармія» створив один з найпотужніших осередків мілітаризації дітей, виховання їх в дусі російського патріотизму та підготовки до служби в збройних силах держави-окупанта.

Ольга ГЕРАСИМЧУК

SHARE