У столиці відбулася прем’єра фільму «Крим. Як це було» (фоторепортаж)

1294

14 березня в столичному кінотеатрі «Жовтень» відбулася прем’єра документального фільму «Крим. Як це було”.  Це робота молодого режисера творчого об’єднання Babylon’13 Костянтина Кляцкіна.

Фільм складається з трьох історій — три окремі новели. Одна про сухопутні війська, умовно кажучи, феодосійський батальйон морської піхоти. Інша — про морську авіацію. І третя — про першу бригаду надводних кораблів, які були в бухті Стрілецькій. Українські військові розповідають історії, діляться емоціями, які відчували під час анексії Криму Росією, адже у цей час вони служили на півострові.

IMG_5662

«У кожного своя історія та свої проблеми. Були приклади, коли дружина — кримчанка, він — з материка. Коли почалася вся ситуація, там просто розпадалися сім’ї. Тому що жінка каже: «Я не їду. Дітей залишаю. Ти роби, що хочеш». Або навпаки. Чоловік приїжджає додому, а вже зібрана валіза, і дружина каже, що їде з ним. Потрібно розуміти, що більшість з тих, хто вийшов, хотіли б туди повернутися, і насправді вірять, що Крим стане знову українським», – розповів режисер Костянтин Кляцкін.

Після показу в Києві фільм «Крим. Як це було» побачать глядачі Одеси, Херсона, Миколаєва, Маріуполя, Дніпропетровська та інших міст України. У широкий прокат фільм вийде 17 березня.

IMG_5668

IMG_5687

IMG_5671

IMG_5684

IMG_5680

В холі кінотеатру «Жовтень» також відбувалася фотовиставка «Окупація очима кримчан»

«Нам надійшло біля тисячі фото від кримчан, однак окремі з них, були не дуже хорошої якості, тому ми автоматично, змушені були їх відкинути. Відібрали більше  30 кращих фото, для того, щоб продемонструвати як розпочиналася окупація Криму і ким були окупанти. Наша мета – показати що насправді відбувалося у лютому-березні 2014 року », – повідомив Координатор правозахисної групи «20 лютого» Дмитро Незвіський.

За словами координатора правозахисної групи «20 лютого» ця фотовиставка днями буде демонструватися у Верховній раді України.

2

3

5

IMG_5657

 

Фото Олени Халімон