Пресконференція: житло для внутрішньо переміщених осіб

113

11 травня відбудеться пресконференція за участі Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України (далі – Мінреінтеграції), Кредитної Установи для Відбудови KfW, Франкфурта-на-Майні і Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву щодо оголошення початку реалізації проєкту «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб». Під час прес-конференції представники Мінреінтеграції, KfW і Держмолодьжитло розкажуть про деталі проєкту та озвучать покроковий план дій для охочих взяти участь у програмі і умови отримання кредитів на придбання житла. Повідомляє Мінреінтеграції на свой сторіці у Фейсбук.

«Житлове питання є однією із найбільш гострих соціальних питань для внутрішньо переміщених осіб, які не можуть вирішити його самостійно, без підтримки держави. Тільки у відкритих електронних реєстрах учасників програм Держмолодьжитла обліковуються понад 18 тис. сімей ВПО», – йдеться у повідомлені, і додається, що зважаючи на недостатній рівень фінансування державою будівництва житла вирішити цю проблему належним чином не вдається. Саме тому допомога Уряду Німечччини у вирішинні питання будівництва житла для внутрішньо переміщених осіб – а це грант у розмірі 25,2 млн. євро –  є вкрай важливою та вагомою.

У дописі зазначається, що кредити внутрішньо переміщеним особам надаватимуться на термін до 20 років під 3% річних із розрахунку 63 кв. м загальної площі на сім’ю, виходячи з нормативної площі житла (21 кв. м загальної площі на особу і додатково 10,5 кв. м на сім’ю), а об’єктами кредитування можуть бути квартира у багатоквартирному житловому будинку чи одноквартирний житловий будинок, прийняті в експлуатацію не більш 35 років тому чи реконструйовані не більше 25 років тому.

«Для участі у програмі буде сформовано окремий реєстр громадян на базі чинних, які ведуть регіональні управління Держмолодьжитла. При цьому вже включені до цих реєстрів громадяни не будуть виключені з них до моменту фактичного отримання кредиту», – зазначається у повідомлені.

Нагадаємо, що 28 квітня 2021 року Кабінет міністрів України затвердив механізм пільгового іпотечного кредитування внутрішньо переміщених осіб за рахунок коштів гранту у розмірі 25,5 млн євро, наданих Кредитною Установою для Відбудови (KfW), Німеччина.

В рамках проєкту в 2021 – 2022 роках планується забезпечити житлом приблизно 680 сімей або 1768 осіб з числа внутрішньо переміщених осіб.

Акредитація для  ЗМІ до 10:00 11 травня за посиланням: https://docs.google.com/…/1G28vUNeN4NaFN0ZR…/viewform…

Олександра НЕЗВАНА

SHARE