Правозахисники зафіксувала 6 нових вироків та 13 нових кримінальних справ щодо мешканців Криму

216

Дедалі більше кримчан ухиляються від служби в Збройних Силах Російської Федерації, – про це свідчать моніторинги правозахисних організацій. Так, за травень 2021 року окупаційним режимом відкрито 13 нових кримінальних справ щодо мешканців Криму за ст.  328 КК РФ і ухвалено 6 нових вироків, ухвалених за ст.  328 КК РФ. Про це йдеться в Моніторинговому огляді ситуації з правами людини в Криму, підготовленого Кримською правозахисною групою.

На період окупації Кримського півострову Кримська правозахисна група зафіксувала 218 кримінальних справ за ухилення від служби в Збройних Силах Російської Федерації, що передані на розгляд до «судів» Криму. За 199 з них уже ухвалено вироки, ще 19 перебувають на стадії розгляду.

Як факт призов осіб, котрі мешкають на окупованій території, до збройних сил держави, що окуповує, а також пропаганда служби у збройних силах порушує норми Міжнародного гуманітарного права, статті Конвенції (IV) про захист цивільного населення під час війни.

У Моніторинговому огляді, підготовленого Кримською правозахисною групою на підставі матеріалів, зібраних у травні 2021 року, також повідомляється інші багато чисельні порушення прав людини в Криму, а саме: право на життя, право на свободу та особисту недоторканість Фіксуються факти утримання політичних в’язнів Кремля. За даними Кримської правозахисної групи станом на кінець травня цього року 111 осіб позбавлені волі у рамках політично умотивованого та релігійного кримінального переслідування. Повний список опубліковано на сайті правозахисної організації.

Повний текст огляду за посиланням: Моніторинг

Олекса БЕКИД

SHARE