Правозахисники вимагають від РФ негайного звільнення засудженої в Криму української пенсіонерки

25

24 березня так званий «Севастопольський міський суд» визнав жительку Севастополя Галину Довгополу винною у державній зраді і засудив її до 12 років позбавлення волі.

«Правозахисники вважають, що справжньою причиною затримання Довгополої є її політичні погляди. Галина публічно висловлювала свій осуд окупації Криму Російською Федерацією, а також підтримувала зв’язок з волонтерськими українськими організаціями, що діяли на підконтрольній уряду України території», – про це йдеться у заяві низки правозахисних організацій, оприлюдненій на сайті Центру прав людини ZMINA. 

Зокрема у заяві правозахисні організації засуджують політично мотивоване затримання Галини Довгополої в тимчасово окупованому Криму у зв’язку з її політичними поглядами та громадянською позицією і вимагають від влади Російської Федерації:

– негайно звільнити Галину Довгополу та всіх політичних в’язнів, які утримуються в місцях несвободи на території АР Крим та м. Севастополя або Російської Федерації;

– припинити переслідування кримчан за незгоду з окупацією та висловлення своїх поглядів;

– негайно припинити використання кримінального законодавства РФ на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополя згідно зі статтею 64 Конвенції про захист цивільного населення під час війни.

Представники правозахисної спільноти звернулися і до міжнародних інституцій та іноземних країн із закликом засудити дії країни-агресора, посилити тиск на російський уряд, щоб домогтися звільнення всіх політв’язнів та зупинити переслідування громадян України в окупованому Криму; ввести персональні санкції проти посадових осіб окупаційної влади Криму та Російської Федерації, які причетні до політично мотивованих переслідувань громадян України за їхні погляди та громадянську позицію, тощо.

Також правозахисники закликали і українську владу забезпечити ефективне розслідування фактів незаконного позбавлення волі і переслідування Галини Довгополої; ухвалити комплексний закон України з метою забезпечення захисту та державної підтримки осіб, які незаконно позбавлені свободи внаслідок агресії РФ; ухвалити проєкт закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права № 2689 від 27.12.2019 і запровадити відповідальність за злочини проти людяності та воєнні злочини, які вчиняються на окупованих територіях України.

З повним текстом заяви можна ознайомитися за посиланням: Заява

Ксенія ВІЛІНСЬКА

_________________________________

Читайте по темі: Кримська пенсіонерка Довгопола отримала 12 років колонії нібито за шпигунство

SHARE